Advert

DR. ALİ KORKMAZ TARAFINDAN ARICILIK EĞİTİMİ

Alaçam-Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından Alaçam ve Yakakent ilçelerinde arıcılık faaliyeti gösteren arıcılara “Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri’’ konulu eğitim programı düzenledi.

DR. ALİ KORKMAZ TARAFINDAN ARICILIK EĞİTİMİ

Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Alaçam Temsilcisi Gürhan Batı’nın aracılığı ve Alaçam-Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği katkılarıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz’ın anlatımıyla Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan Yakakent İlçe Tarım Müdürü Osman Akman, Yakakent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kadir Çakır ilçe tarım personelleri ve Alaçam ile Yakakent Arı yetiştiricilerinin katılımıyla toplu arı ölümleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından kurulan Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu (AYYEG) ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde “Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri’’ konulu eğitim programı Dr. Ali Korkmaz tarafından düzenlendi. Sektörel eğitimlerin ilçede farkındalık oluşturmak ve özellikle tarım sektörüne yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyerek bu sürece katkı sunmak amacıyla ilçede arıcılık konusunda eğitim çalışmaları yaptı.

Eğitim programının Arıcıların ve çiftçilerin katıldığı programda Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz tarafından “Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri’’ konulu eğitim verildi. Eğitimde arıcılığın ülkemiz ve Samsun bakımından önemine vurgu yapan Daire Başkanı Korkmaz, “Kolonilerde verimliliğin sağlanması üzerinde durulması gereken bir konu. Arı ölümlerini azaltmak için etkili olan faktörleri etraflıca ele almak durumundayız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI