Advert

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

Alaçam Cumhuriyet Meydanında Saat 10.00’da Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Alaçam Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ile çok sayıda kurum müdürü, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programın sunuculuğu Gençlik Hizmetleri Güreş hocası Murat Sağlam tarafından yapıldı. Protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte Gençlik yürüyüşü ile stadyumda son buldu.

İkinci tören Alaçam Şehir Stadyumunda Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan tarafından günün anlam önemine dair bir konuşma yaptı konuşmasında: Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 103. yıldönümü. 19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcım tarihidir. O gün Samsun'un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk'ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Emanet edilen yarınlarımızda, inanç ve milli değerlerine sahip çıkan, iyi eğitimli, karşılaştığı sorunları akıl, bilim ve uzlaşma ile çözebilen nesiller söz sahibi olacaktır. Kuşkusuz bu süreçte en önemli görev ailelere ve biz eğitimcilere düşmektedir. Gençlerimizi anlamak için çaba gösterilmeliyiz. Dayatmacı olmak yerine, onların düşüncelerine değer vermeli, sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşmalıyız. En değerli varlığımız olan gençleri, kendine güvenen, güçlü, yetenekli ve donanımlı olarak yarınlara hazırlamalıyız. 

Sevgili Gençler; Unutmayınız ki sizler: Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.
Unutmayınız ki: her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, elden ele Ankara'ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. 
Unutmayınız ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." Dedi.

Alaçam Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafından koro sunumu, Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Oratoryo, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kick Boks ve Poomse gösterisi, Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Şiir okunması, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencileri tarafından güre Wushu, Step ve Aerobik gösterileri, Gençliğin ATA’ya cevabı BANDIRMA GEMİSİ Alaçam Şadiye Muzaffer Anadolu Lisesi ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları tarafından son gösteri yapıldı.

Çeşitli dallarda dereceye giren sporculara hediyeleri protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Tören sonrası bütün öğretmen ve öğrencilerin stad içerisinde oyun havası eşliğinde oyunlar oynayarak program son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI