Advert

GÖKÇEBOĞAZ’DA KEŞKEK GÜNÜ

Gökçeboğaz Mahallesi Muhtarlığı ve köylülerin katkılarıyla eskiden Mayıs Köprüsü yanında bulunan boşluk alanda düzenlenen keşkek günü bu yıl Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarında yapıldı.

GÖKÇEBOĞAZ’DA KEŞKEK GÜNÜ

Her Yıl 20 Mayısta (Eski Hesap Rumi Takvime göre 7 Mayıs) geleneksel olarak kutlanan Gökçeboğaz Mayıs yedisi Hıdırellez şenlikleri 20 Mayıs 2022 Cuma günü yoğun katıl ile gerçekleşti.

Gökçeboğaz Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Çelebi, Halk arasında Mayıs 7 si olarak bilinen ve 20 Mayıs’ta "Yol Evliyası" türbesinde yapılan keşkek günümüzü bu yıl Gökçeboğaz Muhtarlığı ve Gökçeboğaz Kadın Kooperatifi ile birlikte Köy Ürünleri Pazarında yapmayı planladık, Mahalle halkımız ve çevre Mahallelerden gelen çiftçi ve emekçi üreticilerimize hem katkı hem de doğal ürünler satış imkanı sağlamış olduk. Bu yıl daha kapsamlı olarak yaptığımız Keşkek Günü'nün köylüler arasındaki kaynaşmayı artırdığını vurgulayarak, "Geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyonumuzu bundan sonra de devam ettireceğiz. Etkinlik, köylülerin kaynaşma ve dayanışmasına katkı sağlıyor. Hiç olmazsa senede bir gün burada diğer köylerde bulunan arkadaşlarla bir araya gelip hasret gideriyorlar" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI