Advert

OKULA AÇIK HAVA KÜTÜPHANESİ

“Okul dört tarafı duvarlar ile çevrili olan değil, okul her yerdir”. Baharın gelmesiyle birlikte açık havanın tadını çıkarmak isteyen öğrencilerimize Karahüseyinli İlk/Ortaokulu bahçesindeki açık hava kütüphanesini oluşturduk.

OKULA AÇIK HAVA KÜTÜPHANESİ

Karahüseyinli İlk/Ortaokulu Müdürü Bayram Bircan, Okulumuz bahçesinde çocuklarını almaya gelen velilerin yağmurdan ve güneşten korunmaları amacıyla yaptırılan kamelya zaman içerisinde Açık Hava Kütüphanesine ve Okuma Alanına dönüştürüldü.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karahüseyinli İlk/Ortaokulu Müdürü Bayram Bircan; “Okulumuzun önünde çocuklarını okuldan almaya gelen ailelerin bekleyebileceği bir yer yoktu. Bu konuda velilerimizden talep alıyorduk ve bizde bu talebe duyarsız kalmayarak kendi imkanlarımızla okul girişine yakın bir alanda daha önce bir kamelya yapmıştık. Buraya gelen aileler çocuklarını beklerken vakit geçirecek bir şeylere ihtiyaç duyduğunu fark ettik okulumuzda bulunan fazla kitaplık ve kitaplarımızı kamelyamıza taşıdık. Veliler boş kaldıkları zamanlarda masalarda duran kitapları okumaya başladılar. Öğrenciler eğitim gördüğü okulda kendileri de okulda boş kaldıkları zamanlarda kitap okuyarak zamanımızı değerlendiriyoruz dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI