Advert

ŞİRİNKÖY’DE BOLLUK AŞI, SILA İLE GURBETİ BULUŞTURDU

Her Yıl Geleneksek olarak düzenlenen Alaçam’a 35 kilometre mesafede ve 1450 rakımda bulunan Şirinköy (Sakarinek) Mahallesinde bolluk aşı etkinliği yapıldı.

ŞİRİNKÖY’DE BOLLUK AŞI, SILA İLE GURBETİ BULUŞTURDU

Gurbet ile sılanın buluştuğu Alaçam Şirinköy mahallesindeki etkinlikte gurbettekiler bir bahane ile de olsa köylerine kavuşmanın akrabalarını ziyaret etmenin mutluluğunu yaşarken gelecek kuşak olan yeni nesillerde baba ocağını görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Alaçam Şirinköy mahallesinde yapılan bolluk aşı etkinliği Mahalle Camii önünde İmam Hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif İlahiler okunarak dualar yapıldı. Şirinköy Mahallesi halkının katkılarıyla Pişirilen Yahni, Keşkek, Tatlı bolluk ve bereketin bol olması dilekleriyle davetlilere ikram edildi.

Şirinköy Mahallesi Muhtarı Seyit Ali Ceylan; Bolluk aşı etkinliğinin gelenek haline geldiğini ifade ederek mahalle sakinleri ile birlikte yapmış olduğumuz bolluk aşı etkinliğimizin mahalle ve çevre halkının kaynaşmasının yanı sıra genç nesillere geleneklerin aktarılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI