Advert

YAKAKENT'TE MÜZİK, EĞLENCE, GÜREŞ HEPSİ BİR ARADA

Yakakent Liman Mahallesi ve Küplüağzı Mahallesi muhtarlığı tarafından geleneksel olarak her yıl kutlanmakta olan "Yaza Merhaba" şenliği bu yıl karakucak güreşleri ve sanatçıların katılımı ile geniş çaplı yapıldı.

YAKAKENT'TE MÜZİK, EĞLENCE, GÜREŞ HEPSİ BİR ARADA

Yakakent Liman Mahallesi Muhtarı Hamit Kuzu ve Küplüağzı Mahallesi muhtarı Senai Danacı ve ağaların katkıları ile birlikte Hıdırellez ve karakucak güreşleri, Yakakent Liman içi balıkçı barınağı mesire alanında "Yaza Merhaba" şenliği kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte güreşçiler yeteneklerini sergiledi. Küçük, orta ve büyük boy karakucak güreş müsabakaları güreş severler tarafından heyecanla izlendi. Müsabakalarda dereceye giren güreşçilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Yakakent'in yetiştirdiği Türk Halk Müziği ses sanatçısı Sami Korkmaz geçen yıl bestelediği 'Yakakent'im' şarkısını açık havada okuyarak hemşerilerini ve konukları coşturdu. Rahmi Aydın ve Saz ekibi tarafından seslendirilen türküler ise davetliler tarafından alkış aldı.

Etkinliğe Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, ilçe emniyet amiri Dursun Çiçek, ilçe müftüsü Muhammet Salman, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Turan Çakır, Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda güreş sever vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI