Advert

EĞİTİM-İŞ YENİ YERİNDE

Eğtim-iş Alaçam Temsilciliği yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

EĞİTİM-İŞ YENİ YERİNDE

Eğitim çalışanlarının güçlü sesi Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ) ilçemizdeki temsilciliği hükümet konağı yanındaki temsilcilik yerini, Yenicami Mahallesi Yunus Emre sokak No:30/A adresin taşıdı.

Yeni temsilcilik yerinin açılışı 28 Mayıs Cumartesi günü, Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve yönetim kurulu üyeleri, Yakakent, 19 Mayıs, Canik, Tekkeköy, Kavak ilçe temsilcilik başkanları ve Alaçam Eğitim İş üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan EĞİTİM-İŞ Samsun Şubesi Başkanı Volkan Erken; "Yeni temsilcilik yerimiz için Alaçam temsilcilik başkanımız Volkan Çetin'e, yönetim kuruluna ve değerli üyelerimize ve bizlerle dayanışma içerisinde olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, yürekten kutluyorum. Eğitim-İş’in sarsılmaz kökü, ebedi önderimiz, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'tür. Eğitim-İş’in mücadelesi sadece sosyal ve özlük hakları mücadelesi değildir, bir aydınlanma mücadelesidir. İşte tam da bu nedenle Eğitim-İş’liler bulundukları her yerde birer aydınlanma temsilcisidir. İşte bu sebeplerle Eğitim-iş hem ulusal hem de yerelde eğitim çalışanlarının büyük teveccühünü kazanmıştır. Son bir yılda ülke genelinde, Samsun ve Alaçam yerelinde yüzdesel olarak büyük farklarla üye sayısını en fazla arttıran sendika oldu.

Ülke genelinde %53, Samsun ilinde %63 ve Alaçam'da %67 oranında üye sayımız artmıştır. Bu artışlar Eğitim-iş'in doğru söylem ve eylemlerinin sonucudur. Üye artışımız giderek artacak ve en kısa sürede yetkiyi alarak eğitim çalışanların haklarını hem masada hem sahada alacağız. Yeni temsilcilik yerimiz hayırlı olsun." Dedi

Alaçam Temsilcilik Başkanı Volkan ÇETİN: "Öncelikle bizleri yalnız bırakmayarak açılışımıza katılan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken ve yönetim kurulu üyelerine, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve yönetim kurulu üyelerine, ilçe temsilcilik başkanlarımıza ve değerli üyelerimize teşekkür ederim. Bizler laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni gerçekten var etmek ve sonsuza dek yaşatmak için söz verdik. Gücümüzü örgütlülüğümüzden ve haklılığımızdan aldık. Birlikte güçlüyüz, gururluyuz, haklıyız ve kazanacağız. 2022 yılında Alaçam'da üye sayımızı %67 oranında artırdık. Yetkili sendika olana kadar gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Yeni temsilcilik ofisimiz hepimize hayırlı olsun." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI