Advert

HALK EĞİTİM’DEN MUHTEŞEM YILSONU SERGİSİ

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Tarafından Yıl Sonu Sergisi açılışı 2 Haziran 2022 Perşembe günü saat 11:00’da Alaçam Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.

HALK EĞİTİM’DEN MUHTEŞEM YILSONU SERGİSİ

Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdür vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Kurum Müdürleri Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda yapılan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri yaparak kurumda yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. 2021- 2022 Eğitim Öğretim yılı hayat boyu öğrenme haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz programımıza ve yılsonu sergimize hoş geldiniz.

İnsanımızın imkan tanındığında başaramayacağı bir husus yoktur. Her yerde ve her zaman eğitim sloganıyla tam gün ve tam yıl devam eden çalışmalarımızın bir kısmını birazdan görme imkanına kavuşacağız. Halk Eğitim Merkezimiz okul çağı içindeki öğrencilerimize ve okul çağı dışına çıkmış vatandaşlarımıza meslek edindirmek, vatandaşlarımızın bilgi beceri ve gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkarmak, kişisel gelişimini desteklemek, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine yardımcı olmak için birçok alanda kurslar açılmıştır ve açılmaya devam edilecektir.

 Kurslarımız okul çağı içerisindeki öğrencilerimize sosyal sportif ve kültürel kurslar olarak, okul öncesi eğitimi, müzik, resim, İngilizce, futbol, atletizm,  bocce, wushu, taekvando güreş alanlarında, aynı zamanda, beden eğitimi öğretmenliği,  polis meslek yüksek okullarına hazırlık ve üniversite hazırlık kursları olmakla birlikte, yetişkinlere yönelik, el sanatları, giyim, tekstil trikotaj, step aerobik, Bilgisayar, Kalorifer ateşçiliği, tarım ve Kyk yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli alanlarda kurslar olmak üzere, halkımızın talepleri doğrultusunda daha birçok alanda kurslar açmaktayız. Sene başından bu yana Merkezde ve Köylerimizde açmış olduğumuz çeşitli alanlardaki kurslarda 2237 kursiyeri belgelendirmiş bulunmaktayız.

Halk Eğitim Merkezleri birer sanat evleridir. Sanatın penceresi hayata bakış ufku çok geniştir. Bu ufukta insanı sevme ve hayatı kucaklama vardır. Eğitim-öğretimin belki de en önemli yanı, insanları hayata barışık hale getirmesidir.  Şunu aklımızdan çıkarmamalıyız ki gelişmiş toplumlar aynı zamanda sanatını zirveye çıkarmış toplumlardır. Eğitim ancak ve ancak toplum olarak desteklenirse ve gerçekleştirilirse bir anlam kazanır. Burada hepimize büyük görevler düşmektedir.

Çalışmalarımızda, Bu güne kadar bizlerden desteklerini esirgemeyen Başta Sayın Kaymakamımız Fikret zaman olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın İlyas Acar’a kamu kurum ve kuruşlarının çok değerli yönetici ve çalışanlarına, bu sergimizin oluşumunda bir yıl boyunca alın teri göz nuru döken usta öğretici arkadaşlarıma ve değerli kursiyerlerimize, çalışmalarımıza katılım sağlayan halkımıza ve bütün bu işlerde alt yapıyı hazırlayan planlayan ve oluşmasını sağlayan değerli mesai arkadaşlarıma uzaktan yakından bizi şereflendiren siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.

Daha sonra Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman konuşmasında şunları söyledi; Halk Eğitim Çalışmalarının çok geniş alanda kadın erkek her insana hitap ettiğini 2200’den fazla kursiyerin katıldığı kadın ve erkek olduğunu dile getirdi. Alaçam’ın en büyük okulunun Halk Eğitimi Merkezi olduğunu kurslarda çok güzel eserler yapıldığını dile getiren Kaymakam Zaman emeği geçen kurum müdürüne, kurs öğreticilerine ve kurs öğrencilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet İlkokulu Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri, Wushu, Güreş ve Taekwondo gösterileri izleyicilerden tam not aldı. Son olarak müzik dinletisinde dinleyiciler ile birlikte söylenen şarkılar kulakların pasını sildi.

Protokol üyeleri ile birlikte 2021-2022 yılı Eğitim öğretim yılı içerisinde kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel el emeği ürünlerin sergilendiği serginin açılışını yaparak ve stantları tek tek gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi aldı ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI