Advert

KARAHÜSEYİNLİ’DE “BİLİM SANAT ŞENLİĞİ VE SIFIR ATIK DEFİLESİ”

Karahüseyinli İlk/Ortaokulunda düzenlenen yılsonu “Bilim Sanat Şenliği ve Sıfır Atık Defilesi” ardından kermes programımı gerçekleştirildi.

KARAHÜSEYİNLİ’DE “BİLİM SANAT ŞENLİĞİ VE SIFIR ATIK DEFİLESİ”

Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdür vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Daire amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karahüseyinli İlk/Ortaokulu Müdürü Bayram Bircan: Okulumuz tarafından bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amacıyla “Bilim Sanat Şenliği ve Sıfır Atık Defilesi” düzenledik.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen “Bilim Sanat Şenliği ve Sıfır Atık Defilesi”  adı altında Bugüne kadar eğitim denildiğinde akla okul, dershane ve yurt yapmak geliyordu. Ancak artık fiziki yapı konusunda bir sıkıntı kalmadı. Bilgi her an yenileniyor, teknoloji baş döndürücü hızla ilerliyor. Günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek, dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilmek ve bireysel anlamda her açıdan mutlu olabilecek çocuklar yetiştirmek gayesiyle çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam ediyoruz. Bundan sonraki çabamız çocuklarımıza ve gençlerimize hak ettikleri hayatı yaşayabilecekleri daha nitelikli bir eğitim vermek olmalı. Bu da bilim ve teknoloji gerektiren bir husustur dedi.

Öğrencilerin sergilediği projeler, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Öğrencilerin yıl içerisinde yapmış oldukları proje çalışmaları ve Görsel Sanatlar derslerinde oluşturdukları eserler okul bahçesinde sergilendi. Robotik Kodlama derslerinde oluşturulan robotların, Fen Bilimleri derslerinde edinilen kazanımlar sonucunda ortaya çıkan deneylerin, öğrenciler tarafından üretilen farklı türde akıl oyunlarının ve bilim sanat alanında oluşturulan projeler misafirlerle buluşturulduğu etkinlik büyük bir coşkuya sahnelendi.

Programımızın yapılmasında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve Velilerimize çok teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI