Advert

“SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından “SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” projesi yapılan törenle hayata geçti.

“SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Programa, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değirmenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Bafra Öğretmenevi ASO Müdürü Berati Aydın, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Öğretmenevi ASO Müdürü Hüseyin Kara, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programa, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değermenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Bafra Öğretmenevi ASO Müdürü Berati Aydın, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Öğretmenevi ASO Müdürü Hüseyin Kara, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen “SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” projesi ile hazırlanan spor salonunun açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Okul Müdür Vekili Muammer Tüysüz açılış konuşmasında proje hakkında katılımcılara bilgiler vererek şunları söyledi:  “Sağlıklı Nesil Sporla Gelecek” projesi ERDEM 2021 kapsamında hibe aldığımız bir projedir. Alınan spor malzemeleri ile hazırlanan spor salonumuzun hayırlı olmasını dilerim. Bir yıla aşkın bir süredir sürdürdüğümüz bu projede öğrencilerimiz boş zamanlarında, soğuk ve yağmurlu havalarda salonumuzda spor yapma imkanı bulacaktır. Bizim buradaki amacımız öğrencilerimizin sağlıklı bedensel gelişimlerine, spor yapmayı alışkanlık haline getirmelerine yardımcı olmaktır. Okulumuzun güreş, bocce, wushu gibi dallarda il ve Türkiye dereceleri var, sportif aktivitelerimiz ve çalışmalarımız devam edecek, başarılı olduğumuz spor dalı sayısı artacaktır" dedi.

Proje ekibinde olan Projeden sorumlu Müdür Yardımcısı Nurcan Bolat, İngilizce Öğretmeni Mehtap İskender, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Rıdvan Çalışkan, Arapça Öğretmeni Hanife Değirmen, Beden Eğitimi öğretmeni Neşet Altınok'a,  Ali Gindes ve Lokman Kağızmanlı hocalarımıza teşekkür ederim dedi.

Daha sonra Okul eski müdürü ve Bafra Öğretmenevi ASO Müdürü Berati Aydın söz alarak yapılan çalışmanın çok güzel olduğunu öğrencilerin ve velilerin her zaman kullanabileceği bir spor alanı olduğunu dile getirdi.  Proje koordinatörü ve Müdür Yardımcısı Nurcan Bolat’da “SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” projesi kapsamında yapılan bütün çalışmaları detayları ile anlattı.

Konuşmaların ardından “SAĞLIKLI NESİL SPORLA GELECEK” spor salonunun açılışı Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değirmenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Bafra Öğretmenevi ASO Müdürü Berati Aydın, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.                

               

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI