Advert

YAKAKENT’TE ‘5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve ilçe protokolü ile birlikte 5 Haziran “Dünya Çevre Günü” kapsamında çamgölü mevkiinde vatandaşların katılımı ile çevre temizliği etkinliği yapıldı.

YAKAKENT’TE ‘5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Kaymakam Kılıç: çevre sorunlarına dikkat çekerek, çevre bilinci ve hassasiyetinin oluşması açısından büyük önem arz etmektedir. Çevre konusu sadece bir gün değil, sürekli hatırlanması gereken bir gündür. Millet olarak ortak amacımız, biyolojik çeşitliliğin korunduğu, kaynakların kullanımının benimsendiği, çevreyle dost, çevre kirliliğinin önlendiği, daha yeşil ve daha yaşanılabilir bir dünyaya ulaşmaktır. Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Yakakent ilçemizde de, tabiat varlıklarımızı korumak, çevre kirliliğini önlemek, oluşan kirliliği gidermek, doğal kaynakların ve zenginliklerin muhafazası ve kamuoyunda çevre bilincinin oluşması için tüm kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, eğitim kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla işbirliği içinde bugün burada çevre temizliği yaptık. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederim dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma: Daha temiz, daha yaşanabilir bir Yakakent için aralıksız çalıştıklarını belirterek, sıfır atık hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Kıyma, “Dünyamız maalesef, doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesi ve çevreye verilen zarar nedeniyle büyük zarar görüyor. Geleceğimiz için dünyaya, çevreye, havaya, suya, toprağa sahip çıkmalı, onu en iyi şekilde korumalıyız. Bu bilinci de çocuklarımıza aşılamalı, çevre konusunda duyarlı olmalarını sağlamalıyız dedi.

Yakakent Kaymakamı ve Belediye Başkanı, çamgölü mevkiinde 5 Haziran “Dünya Çevre Günü” dolayısıyla yapılan çevre temizliğine katılım sağlayan herkese teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI