Advert

PİKNİK VE UÇURTMA ŞENLİĞİ

Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu İlk ve Ortaokulu müdürlüğü tarafından okul sezonu etkinlikleri çerçevesinde Geyikkoşan sahil bandında piknik ve uçurtma şenliği düzenlendi.

PİKNİK VE UÇURTMA ŞENLİĞİ

Şehit Muhammet Ali Aksu İlk ve Ortaokulu tarafından okul sezonu etkinlikleri kapsamında organize edilen piknik ve uçurtma şenliğine okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Geyikkoşan sahil bandında yapılan etkinliklere okul idaresince temin edilen uçurtmalar Havanın rüzgarlı oluşu sebebiyle öğrenciler uçurtmalarını doyasıya uçurma fırsatı buldu. Onlarca uçurtmanın gökyüzünü renklendirdiği şenlikte öğrenciler uçurtma uçurmanın ve oyun oynamamın mutluluğunu yaşadılar.

Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali Ak, 'Uçurtma şenliğinde öğrenciler, eğitimciler ve veliler bir araya geldi. Şenlikte öğrencilerimiz hem piknik yaptı hem uçurtmalarını uçurdu hem de geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak güzel vakit geçirdiler. Havanın güzel olması ve rüzgarın ahenkli esmesiyle öğrenciler rengarenk uçurtmalarını gökyüzüne salarak doyasıya eğlendiler ve baharı karşıladılar. Dünyadaki değişim ve gelişime paralel olarak çocuk oyunlarının değişimi de olağandır. Geçmiş yıllarda oynanan oyunların önemli bölümü şu anda zaman aşımına uğrayarak yok olmaya başladı. Bu bağlamda okulumuz idaresinde öğretmenlerizin öncülüğünde geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, öğrencilerimizi sanal alemden uzaklaştırmak, kaliteli vakit geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla uçurtma ve piknik şenliği organizasyonu düzenledik' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI