Advert

YAKAKENT İMAM HATİP ORTAOKULU ÇANAKKALE’DE

Yakakent İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri Çanakkale Ruhunu Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma sayesinde yaşadı.

YAKAKENT İMAM HATİP ORTAOKULU ÇANAKKALE’DE

Yakakent İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri "ecdada yolculuk" parolasıyla 8. sınıf öğrencilere, Türk destanın ve zaferinin yaşandığı Çanakkale'ye gezi düzenledi. Çanakkale’de gün boyu süren programda; namazgah tabyaları, mecidiye tabyaları, Mecidiye Şehitliği, Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı top ve anıt, gerçek şehit mezarlıklarının olduğu Şahindere Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı bölgesi, 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği büyük bir heyecanla dinlendi.

Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen öğrenciler zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Okul müdürü İlker Öksüz: “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.” "Tarihini bilmeyen milletlerin coğrafyasını başka milletler çizer. Çanakkale iman ve vatan sevgisinin, maddi ve sayısal üstünlüğe karşı zaferinin eşsiz bir örneğidir” dedi ve Atatürk'ün şu sözüyle konuşmasını bitirdi: “Siperler arası 8 metre, Yani ölüm muhakkak, 3 dakika önce gelen bölüğün tamamı şehit olmuş, Yeni gelenler bunu biliyor ve bir 3 dakika sonra kendisinin de şehit olacağının farkında ilerliyor. Ama ne ilerleme! Bir an bile sarsılma, durma, geriye bakmak yok. Okuma bilenler ellerinde Kur’an okuyor bilmeyenler Kelime-i şahadet getiriyor. Az sonra öleceğini bile bile gözünü kırpmadan şahadete gidiyor. İşte Çanakkale Savaşlarının zaferle sonuçlanmasını sağlayan şey milletimiz ve onun askerindeki bu yüce ruhtur.” Dedi.

Yakakent İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İlker Öksüz: "ecdada yolculuk" parolasıyla 8. Sınıf öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen Yakakent Kaymakamı Abdussat Kılıç’a, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek’e, okul öğretmenlerimize teşekkür ederek Bizlere bu güzel Vatanı bırakan tüm ecdadımızın ruhları şad olsun dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI