Advert

YAKAKENT’TE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN ETKİNLİĞİ

Yakakent Müftülüğünün tarafından Fatma Canikligil 4-6 Yaş Kur’an Kursu yıl sonu etkinliği düzenlendi.

YAKAKENT’TE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN ETKİNLİĞİ

Yakakent İlçe Müftülüğünün düzenlemiş olduğu, Fatma Canikligil 4-6 Yaş Kur’an Kursu yıl sonu etkinliğine İlçe Kaymakamı Abdussamet Kılıç, Yakakent İlçe Jandarma Komutanı Yasin Alper Aksu, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek, Yakakent Müftüsü Muhammed Salman, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Saliha Korkmaz, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

10 Haziran 2022 Cuma günü saat: 14:00’da Yakakent Hoca Ali Efendi konferans salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Yakakent Müftüsü Muhammed Salman konuşmasında şunları söyledi: Hz. Muhammed'in (sallallahü aleyhi ve sellem) "Kişinin kendi arkasından dua eden salih evlat bırakması, amel defterinin açık kalmasına vesile olur" Hadis-i Şerifini hatırlatarak, "O zaman dönüp bakacağız evlatlarımıza, arkamızdan bize dua edecek salih evlat olarak yetiştirebiliyor muyuz, yetiştiremiyor muyuz? Eğer evlatlarımız ebeveynlerinin arkasından, "Ya Rabbi, annemi babamı bağışla, onlara merhametinle muamele eyle, beni öyle güzel yetiştirdiler ki senin rızanı kazanmanın bütün dünyalıklardan üstün ve öncelikli olduğunu bana öğrettiler. Evlatlarımız arkamızdan dua ederlerse, amel defterimiz açık kalmaya ve sevap yazılmaya devam edilir. İşte 4-6 yaş Kur'an kurslarımız, ebeveynlere bu misyonlarını yerine getirmede büyük katkı sağlamaktadır. Çünkü çocuklarımızın kişilik ve karakterlerinin oluştuğu bu yaş aralığında kurslarımızda yavrularımızın milli, manevi ve ahlaki değerler ile yetişmesi için hoca hanımlar büyük bir gayret göstermektedirler" dedi.

Yakakent Müftülüğü tarafından Hoca Ali Efendi konferans salonunda düzenlenen 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları öğreticileri ile öğrencilerinin hazırladıkları yıl sonu etkinlikleri adeta izleyenleri büyüledi. 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğrencileri, yıl içerisinde edindikleri maharetlerini sergilediler öğrendikleri bilgileri izleyenlerle paylaştılar.

Yakakent Kaymakamı Abdussamet Kılıç, öğrencilerin yetişmesinde büyük emek sağlayan Kur’an Kursu hocalarına ve öğrenci velilerine teşekkür etti. Yakakent Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinliğin sonunda öğrencilere belgeleri protokol üyeleri takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI