Advert

ÖĞRENCİLER “MERKEZİM HER YERDE” PROJESİ ETKİNLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Merkezim Her Yerde” projesi çerçevesinde Alaçam ilçesinde bulunan ve ilçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Pelitbükü Karacak İlkokulunda çeşitli etkinliklerle öğrenciler doyasıya eğlendiler.

ÖĞRENCİLER “MERKEZİM HER YERDE” PROJESİ ETKİNLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

Alaçam Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Gönüllü gençler ve liderleri ile birlikte, Alaçam Pelitbükü Karacak İlkokulunda eğitim gören öğrencileri eğlendirmek için ve okul stresinden uzaklaştırmak için bir araya geldiler. Gönüllü gençler okulun bahçesinde öğrenciler ile toplanarak şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi. Gençlik Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ve Alaçam Kütüphane sorumlu Müdürü Esra Şensoy Tavalıoğlu’nunda bulunduğu etkinlikte çuval yarışı, ip atlama, yüz boyama, ok atma gibi unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları ile genç gönüllüler ve okul öğretmeni Yasemin Semiz ile birlikte renkli görüntülere sahne oldu.

Amaçlarının gençlik merkezine gelme imkânı olmayan çocuklara ulaşmak olduğunu söyleyen Alaçam Gençlik Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, “Alaçam Gençlik Merkezine daha önce hiç gelmemiş öğrencilere ulaşmak, imkânı olmayan ve gelemeyen öğrencilerimiz var. Onların ayağına “Merkezim Her Yerde” projesi ile bizler gidiyoruz. Bugüne kadar Alaçam’da gitmediğimiz okul kalmadı diyebilirim, varsa bile hocalarımızın talebi üzerine gideriz” dedi.

Etkinlikten dolayı çocukların ve öğretmenlerin çok mutlu olduklarını ve çocukların sosyalleşmesinde bu tür etkinliklerin önemli rol oynadığını dile getiren Öğretmen Yasemin Semiz İnsanların yeme, içme, giyinme, barınma gibi ihtiyaçlarının dışında sosyal ihtiyaçları da var. Bu ihtiyaçların karşılanması gerekiyor. Bizler de gençlik merkezine böyle bir istekte bulunduk ve isteğimizi yerine getirip çocuklarımızın sosyal ihtiyacını karşıladılar. Çocukların en temel ihtiyaçlarından biri oyundur. Çocuklar bugün burada oyun oynayıp eğlendiler. Bizler de çocukların mutlu olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Öğrencinin katıldığı etkinlikte müzik dinletisi, çuval yarışması, yüz boyama, halat yarışması, ok atma gibi çocukların daha önce oynadığı ve oynamadığı etkinlikler yapıldı” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI