Advert

BAŞKAN KIYMA, ÇAMGÖLÜ YAKAKENT'İN DIŞA AÇILAN YÜZÜ OLACAK

Yeşil ve mavinin iç içe bulunduğu Çamgölü mesire alanımızda sona gelinen 50 Yataklı Konaklama alanı ve Bungalov evlerinin çalışmaları hakkında, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Rıdvan Kalelioğlu’na bilgilendirmede bulundu.

BAŞKAN KIYMA, ÇAMGÖLÜ YAKAKENT'İN DIŞA AÇILAN YÜZÜ OLACAK

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Bölgenin önemli destinasyon merkezi, yaşam ve rekreasyon alanlarından biri olmayı hedefleyen, Kızılçamın denizle buluştuğu doğal millet bahçesi olarak bilinen Çamgölü mesire alanının proje çalışmalarını, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Rıdvan Kalelioğlu ve Orman İşletme Şefleri ile birlikte yerinde inceleyerek istişarelerde bulunduk”.

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, hayata geçirecekleri projelerden birisi olan Çamgölü Mesire Alanı ile ilgili çalışmaları Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Rıdvan Kalelioğlu’na anlattı. Başkan Kıyma, projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken Karadeniz için büyük önem arz eden ve 29 yıllığına Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiraladıkları Çamgölü Mesire Alanı ile ilgili olarak,  “2014’ten bu yana sürekli anlatmaya çalıştığım bu alan yani Çamgölü Mesire Alanı Yakakent’imizin dışa açılan yüzü olacak. Çamgölü’nün Samsun’umuzda değeri bambaşka. Bugün Samsun’da bizim kuşakta olan ya da bizden birkaç yaş daha büyük olan her hangi birisine Çamgölü’nü sorsanız bilmeyen yoktur. Geçmişte burası orman ve dinlenme tesisi iken, milli parklar üzerinden bir işletmeciye ihale ediliyor, işletmeci geçmişteki itibarını farklı kullanarak, amacı dışında kullanarak burayı mahvediyor. Biz burayı, 5 yıl önce Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 29 yıllığına 500 dönüm alan olarak Yakakent Belediyesi olarak devir aldık. Devirden sonra buranın gelişim planını hazırlattık, vaziyet planını hazırlattık ve hepsini bakanlığa onaylattık. Bu projenin içinde 50 yataklı tesis olmak üzere 15 tane ise tesisimizin içerisinde evlerimiz olacak. Proje bittiğinde burada neler olacak derseniz, karavan park, çadır park, 3 tane trekking alanı olacak. Burada pikniğini yapmak isteyen yahut kalmak isteyen konaklama tesisine gelip haftanın yorgunluğunu atıp, kendini ve ailesini haftaya tazeleyerek girmek isteyen herkese açık olacak.” Açıklamasında bulundu.

Çamgölü Mesire Alanı’nın tarihi değeri ve kullanımıyla ilgili açıklamada da bulunan Kıyma, “5 yıldır biz burayı piknik alanı olarak kullanıyoruz ve buraya hafta sonu ortalama bin kişi girip çıkıyor. Geçmişte buranın kuyu kebabı vardı, kuyularımız halen hazırda inşallah bu projeyle hayat bulacak ve Samsun çevresinde kuyu kebabı veren ilk yer olacak. Çamgölü’müz Karadeniz sahil bandında Kızılçam’ın denizle buluştuğu iki nadide noktadan bir tanesi.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI