Advert

AGD’DEN ÖDÜLLÜ SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Temsilciliği tarafından 11 Haziran 2022 günü saat 11:00’ da Alaçam’da tüm Lise ve Ortaokulları kapsayacak şekilde Siyer-i Nebi yarışması sınavı gerçekleştirdi.

AGD’DEN ÖDÜLLÜ SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Temsilciliği Siyer-i Nebi Yarışması sonrası açıklamada bulunan İlçe Başkanı İsmail Şahin  “Anadolu Gençlik Derneğimizin Türkiye geneli düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışmamızın  sınavını bu gün gerçekleştirdik.Türkiye genelinde 150 bin, Samsun genelinde 5400 ilçemizde ise 170 Lise ve Ortaokullu gencimiz  2 ay önce başlamış oldukları Efendimizin hayatını konu alan lise düzeyinde Şerafettin Kalay’ın “Alemlere Rahmet Elçi Hz. Muhammed (sas)” kitabından, ortaokul düzeyinde ise Muzaffer Aktürk’ün “Sevgili Peygamberim (sas)” kitabından sınav oldular. Bu kitaplardan 80 soruluk sınav oldular. Amacımız milli ve manevi değerlerine bağlı  hayatının merkezine Kur’an-ı  Kerim ve Efendimizi koyan gençler yetiştirmektir. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetle gençlerimizi Sevgili Peygamberimizin  hayat prensipleriyle tanıştırabilmişsek ne mutlu bizlere diyoruz.‘’ dedi.

Sınav sonucunda başarılı olan Lise ve Ortaokul düzeyinde birinci olan öğrencilere 1,000 TL, ikinci olan öğrencilere 750 TL, üçüncü olan öğrencilere 500’er TL ödül verilecektir. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere piknik ortamında ikramlarda bulunuldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI