Advert

ALAÇAMLI ENGELLİLER HAVUZDA EĞLENDİLER

Alaçam Engelliler Derneği üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından engelliler için hayata geçirilen Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde 5 yıldızlı otel ve tatil hizmeti aldılar.

ALAÇAMLI ENGELLİLER HAVUZDA EĞLENDİLER

Türkiye’de sadece engellilere özel tek plaj olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Kampına engelli vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bu doğrultuda Alaçam Engelliler Derneği olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampında Engelliler, kendileri için hazırlanan özel havuz, kamp ve plajda dinlenip tatil yapma fırsatı buldular.

"ENGELLİLER TESİSLERİMİZDE ENGELSİZ BİR ŞEKİLDE TATİL YAPIYORLAR"

Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Eda Günaydın: “34 engellinin aynı anda konaklayabileceği, kaliteli zaman geçirebileceği bir dinlenme ve rehabilitasyon merkezi. Günümüzde engellilerin kumsallarda oturması veya suya girmesi her yerde uygun değil. Buradaki imkânlar sayesinde havuzumuzu çok rahatlıkla kullanabiliyorlar. Havuzda, engellilerin rahatça yüzebilmesi için aparatlarımız da bulunuyor.

Engelliler, platformlar sayesinde güvenli bir şekilde suya inerek keyifli bir şekilde zaman geçiyorlar. Engelliler tesislerimizde engelsiz bir şekilde tatil yapıyorlar. Engelliler yaz sezonunda 5 gün boyunca buradan yararlanabiliyorlar. Özellikle il dışındaki engelliler tesisimize büyük ilgi gösteriyor. Her 5 günlük konaklama süresinden sonra yeni engellileri tesisimizde ağırlamaya devam ediyoruz. Tesisimizin oteli 12 ay boyunca açık bulunuyor.
 

Yazın da 4 ay boyunca bütün etkinliklerimiz devam ediyor. Yılda yaklaşık bin 500 engelliye konaklama hizmeti veriyoruz. Tesisimizden hizmet alan engelliler çok memnun kalıyorlar. Tesisimize 5 yıldız üzerinden 10 yıldız puanı veriyorlar. Çünkü burada engellilerin yürümesinde, araba kullanmasında, görme engellilerin yollarıyla alakalı hiçbir sıkıntıları yok. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak engellilere kaliteli hizmet vermekten gurur duyuyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI