Advert

ALAÇAM'DA SAĞANAK YAĞIŞ TARIM ARAZİLERİNİDE VURDU

İlçemizde etkili olan sağanak yağış nedeniyle, tarım arazileri zarar gördü. Özellikle yukarı mahallelerde yağan yağmur sonrası yollarda, tarlalarda ve bahçelerde oluşan zararlar vatandaşı zor durumda bıraktı.

ALAÇAM'DA SAĞANAK YAĞIŞ TARIM ARAZİLERİNİDE VURDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ilimizdeki hava durumuyla ilgili değerlendirmelerinden sonra Samsun Valiliğinin koordinasyonunda İlgili kurumları, Büyükşehir Belediye Başkanlığının ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklara karşın gerekli önlemleri almış ve müdahale edilmesi için görevli ekipler seferber edilmiştir. Yaşanan şiddetli yağışlarda devletimizin tüm imkanlarıyla sahada olan kurumlarımız, vatandaşlarımıza gerekli desteği sağlamıştır.

Alaçam ilçemizde yoğun yağış sonucu meydana gelen su baskınları, dere taşması, kısmi yol çökmesi ve göçüğü vb. olaylara görevli ekipler tarafından müdahale edilmiş olup herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Türkiye son birkaç gündür sağanak yağışın etkisi altına girdi. Bunaltan sıcaklar kısa bir süre için ara verirken, bazı bölgelerde yağışın etkisi arttı. Yağışın etkisini artırdığı yerlerden birisi Karadeniz Bölgesinin Batı kısımları oldu. Bu doğrultuda Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan ilçemizde sağanak yağış nedeni ile bazı tarım arazileri de bu yağıştan nasibini aldı. İlçemizin yukarı kesimlerinde bulunan mahallerde dere kenarında bulunan tarlalar ve yollar büyük hasar gördü. Yağışın yoğun olduğu Pazar ve Pazartesi günleri ilçemizde ekipler teyakkuzda bulunarak gerekli olan çalışmalarını yaptılar. İlçemizde yağan sağanak yağış nedeni ile can kaybı olmazken bazı bölgelerde maddi hasarlara yol açtı, yetkililer çalışmaları yerinde inceleyerek yapılması gereken çalışmaları yetkililerle birlikte yapılan istişareler sonucunda acil olan bölgelere yönlendirilerek çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde kapalı mahalle yolu bulunmadığı öğrenildi.

İlçemizde ve bölgemizde sağanak yağan yağış nedeni ile Alaçam’a metrekareye 43 kilogram yağmur yağarak bazı bölgelerde etkisini fazlasıyla gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI