Advert

TEKNOFEST KARADENİZ MİSAFİRLERİ GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ OLACAK

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İlimizin doğal ve kültürel mirasının keşfedilmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalara tüm paydaşlarla birlikte ara vermeden devam ediyoruz.

TEKNOFEST KARADENİZ MİSAFİRLERİ GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ OLACAK

Karadeniz’in yükselen yıldızı Samsun’un ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, turizm tanıtımına yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirme ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlama konularının görüşüldüğü İl Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurul Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında kamu kurumlarının yöneticileri ile yerel yönetimler ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun’un bir turizm şehri ve cazibe merkezi haline gelmesi için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İlimizin doğal ve kültürel mirasının keşfedilmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalara tüm paydaşlarla birlikte ara vermeden devam ediyoruz. Eşsiz tarihi, doğal güzellikleri, sağlık, kongre ve spor turizmi alanlarında alternatifler sunan ve dört mevsim ciddi bir potansiyeli bulunan Samsun’un ülke ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiği payı alabilmesi için çaba gösteriyoruz. Samsun’un coğrafi konumu ve sahip olduğu ayrıcalıklar ve sunduğu fırsatlar ile turizm sektöründeki payı artırmaya yönelik stratejik tanıtım ve iletişim çalışmalarımız sürecektir.” dedi.

TEKNOFEST KARADENİZ’in 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanında yapılacağını hatırlatan Vali Dağlı, “Samsun'umuzun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali #TEKNOFEST2022'nin hem festival süresince hem de bırakacağı kalıcı izlerle ilimize gelecek olan yarışmacı ve misafirler de dahil olmak üzere yerli ve yabancı tüm turistlerin şehrimizin tanıtımı anlamında gönüllü elçilik görevi üstleneceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI