Advert

ALAÇAM’DA BAŞPEHLİVAN ORHAN OKULLU OLDU

Karadeniz’in Kırkpınarı Alaçam 40 Baş Pehlivanı Geyikkoşon Güreş Alanında Ağırladı.

ALAÇAM’DA BAŞPEHLİVAN ORHAN OKULLU OLDU

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği iş birliği ile düzenlenen "3. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri" 40 Baş Pehlivanın katılımı ile Geyikkoşan güreş alanında kıran kırana mücadele ile yapılan güreşlerde başpehlivanlığı Orhan Okullu aldı. Güreşleri yaklaşık 10.000 kişi seyrederek keyif aldılar bir birinden güzel gürüntüler ortaya koyan güreşçiler bölge halkı tarafından büyük ilgi görererk doyasıya güreş seyretmenin mutluluğunu yaşadılar. 

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneğinin organize ettiği 3. Tarım Festivali ve yağlı pehlivan güreşleri 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü Geyikkoşan yeni güreş alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program İlçe İlçe Müftülüğü İmam Hatibi Cemalettin Tıngır’ın okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti ve dua ederek devam eden program, Bafra Belediyesi Mehteran takımının muhteşem gösterisi seyircileri daha da coşturdu.

Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez bu yıl 3. Sünü düzenlediğimiz taram festivali ve yağlı pehlivan güreşlerimize hoşgeldiniz diyerek güreşlere katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’in açılış konuşmasında bu yıl Geyikkoşan güreş alanında 3.si düzenlediğimiz etkinliklerde güreşlere katılan 40 başpehlivan katılımı ile 'Karadeniz'in Kırkpınarı' olarak adlandırılan Alaçam Geyikkoşan güreşlerine toplamda 800 güreşçi katıldı. Özellikle bu yıl yaptığımız güreşlerimizde Kırkpınarı sizlere aratmayacak şekilde düzenlediğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizde başpehlivanlarımız sizlere doyumsuz bir güreş sunacaklardır diyerek sözlerini tamamladı.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman; Alaçam ilçemizde bu yıl 3. Düzenlenen tarım festivali ve yağlı pehlivan güreşlerine katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Alaçam’ın öz evladı PTT eski Genel Müdürü ve Danıştay Üyesi emeklisi Osman Tural’da konuşmasında bizler sadece bu güzellikleri sizlere sunmak ve doyasıya güreş seyrettirmek için elimizi taşın altına koyarak yardımcı olmaya çalıştık. Bu yıl 3. Düzenlenen Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan güreşlerine katılan tüm sporularımıza kazasız belasız bir şekilde başarılar diliyorum dedi.

15 kişinin katıldığı ağalık yarışını İş adamı Turgut Şahin 755 bin lira ile kazandı. 2 Ağalık koçu ise İlçe Jandarma Komutanlığına ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne verildi. Ağalığı kazanan iş adamı Turgut Şahin, "Bu ağalık değil gönül işidir. Benim için herkes ağa. O yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güreşlerde dereceye giren sporculara madalyaları katılım belgeleri protokol üyeleri ve muhtarlar tarafından takdim edildi.

Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçam Kırkpınar ve Elmalı'dan sonra tarihinde en uzun süre etkinlik yapan ilçe Alaçam 40 tane başpehlivan ve son 20 yılda kemer alan pehlivanları buraya getirdik. Burası Karadeniz’in Kırkpınarı" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI