Advert

VALİ DAĞLI, ÖĞRENCİLER TEKNOLOJİYLE BULUŞACAK

Karadeniz’in parlayan yıldızı Samsun’da dünyanın en büyük teknoloji festivali Teknofest’e ilişkin hazırlıklar devam ediyor.

VALİ DAĞLI, ÖĞRENCİLER TEKNOLOJİYLE BULUŞACAK

30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek olan "Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ hazırlıkları kapsamında Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla geniş çaplı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Teknofest Karadeniz’e ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı heyecan duyduklarını ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Samsun, ülkemizin en özel şehirlerinden biri olmasının yanı sıra gençlik şehri olarak da bilinir. Festival boyunca şehrimizde misafir olacak olan katılımcılar ilimizin eşsiz güzelliklerine şahit olacak. Bununla birlikte binlerce Samsunlu öğrencimiz de Teknofest gibi kendi alanında dünyanın en büyük teknoloji festivalini yerinde görmek isteyecektir. Bizlerde hazırlıklar kapsamında öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak tüm başlıkları değerlendirdik.” dedi.

Vali Dağlı, Tüm Öğrencileri Bekliyoruz Yediden yetmişe bütün yaş gruplarına hitap eden festival için öğrencilere özel avantajlar üzerine çalışıldığını aktaran Dağlı, “Teknofest’e olan ilgi her yıl artarak devam ediyor. Milli Teknoloji Hamlesi mottosuyla büyük beğeni toplayan ve katılımcı sayısına bakıldığında dünyanın en büyüğü olan festivali en çok geleceğimiz olan öğrencilerimizin yerinde görmeleri gerektiğine inanıyoruz. Öğrencilerimizin festival alanına ulaşımları ve festival alanında en doğru bilgi akışına sahip olmaları adına hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Çocuklar ve gençler aydınlık geleceğimizi temsil edecekler. Bilgiye daha kolay ulaşmaları için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Birbirinden yenilikçi projelerin yer aldığı yarışmalar ve sadece teknolojinin konuşulacağı festival için tüm öğrencilerimizi Teknofest Karadeniz’e davet ediyoruz.’’ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI