Advert

VALİ DAĞLI: TEKNOFEST KARADENİZ İÇİN YEREL BASIN’LA BİR ARAYA GELDİ

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için Samsun’da hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

VALİ DAĞLI: TEKNOFEST KARADENİZ İÇİN YEREL BASIN’LA BİR ARAYA GELDİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Teknofest Karadeniz Festivali kapsamında devam eden çalışmalarla ilgili Samsun ve İlçelerinde faaliyet gösteren yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Yerel basın kuruluşlarının şehirlerin tanıtımı açısından önemli bir misyona sahip olduğunu belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Şehrimizde gerçekleştirilecek olan ve kendi alanında dünyanın en büyük festivali için yerel basınımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Bu bağlamda biz de, önemli paydaşlarımız arasında yer alan basın mensuplarımızla yeni projeler, festival hazırlıkları ve genel anlamda yürütülen çalışmalara dair sohbet ettik ve fikir alışverişinde bulunduk.” dedi.

SAMSUN, DÜNYA STANDARTLARINDA BİLİM MERKEZLERİNE KAVUŞUYOR

Tarihi, kültürü, ekonomisi ve potansiyeli ile Samsun’un bir dünya şehri olduğunu aktaran Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Şehrimizi bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. Zafer Bayramımızın yüzüncü yılı olan 30 Ağustos’ta yeni bilim merkezlerini ve keşif kampüslerini gençlerimizin hizmetine sunacağız. Her anlamda müthiş fırsatlar barındıran Samsun, gün geçtikçe potansiyelini ortaya koyuyor. Teknofest gibi bir festivale ev sahipliği yapmakla birlikte şehrimiz ile ilgili aldığımız olumlu geri dönüşler bizleri gururlandırıyor. Dünyada dinamikler hızla değişiyor. Teknolojinin her sektörde olduğu günümüzde gelecek nesillerimiz için projeler geliştirmeli ve onlara destek olmalıyız. Bizler de, gençler ve çocukların yararlanabilecekleri bilim merkezleri ve keşif kampüsleriyle Samsun gibi gençlik şehrinde geleceğin bilim insanlarının yetişeceği ortamlar hazırlamak için çalışıyoruz. Teknofest Karadeniz’in ilimize kazandırdığı Vezirköprü Bilim Merkezi, Çarşamba Bilim Merkezi, Samsun Bilim Merkezi, Samsun ve Çarşamba Keşif Kampüsleri ile sosyal donatı alanlarını gençlerimizin yeni buluşma noktaları olarak projelendiriyoruz.” diye konuştu.

KAPSAMLI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLDÜ

Yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayacak olan Teknofest Karadeniz için tüm paydaşların titiz bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Festivale Samsun’un ev sahipliği yapmasının kesinleştiği 26 Eylül tarihinden itibaren tüm detayları planladık. Çarşamba Havalimanı’nda yaklaşık 150 bin metrekarelik dev bir alanda festival için hummalı bir çalışma sürdürüldü ve katılımcılara en iyi ortamı sağlamak adına tüm arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti gösterdi. Festival için yüzbinlerin akın edeceği şehrimizde gerek misafirlerimiz gerekse ziyaretçiler için modern ve konforlu bir ortam sunmak adına çaba gösteriyoruz.” dedi.

TÜM SENARYOLAR ÇALIŞILDI

Festival özelinde fiziksel olanakların en üst seviyeye taşınacağını söyleyen Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Havalimanı bağlantı noktaları, alternatif yol güzergahları ve otopark alanlarına yönelik çalışmalarda sona gelindi. Yoğun bir katılımın yaşanacağını bilerek tüm senaryoları çalıştık. Fuar ve Kongre Merkezi ile Lojistik Merkezinde otopark alanları da katılımcıların hizmetinde olacak. Bu alanlara araçlarını park edecek olan ziyaretçilerimizi ring seferleriyle festival alanına taşıyacağız. Bununla birlikte yol güzergahlarında da çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Zafer Bayramımızın ve festivalin coşkusunu yaşayacağımız 30 Ağustos tarihini heyecanla bekliyor, misafirlerimizin, yarışmacıların ve Samsun halkının unutamayacağı keyifli bir festival yaşayacağımızı düşünüyorum.” diye ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI