Advert

KAYMAKAM ZAMAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı.

KAYMAKAM ZAMAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vatandaş Devlet bütünleşmesinin pekiştirilmesine yönelik vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin artırılması amacıyla İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Nüfus Müdürü Ergün Tamcı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Recep Tunç ve Mahalle Muhtarlarının katılımlarıyla 17 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 10.00'da İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda "Muhtarlar Toplantısı" gerçekleştirildi.

Toplantıya başkanlık eden İlçe Kaymakamı Fikret Zaman muhtarlarımızın mevzuattan kaynaklanan görev, yetki, hak ve sorumluluklarına yönelik açıklamalarının ardından, toplantıya katılım sağlayan ilgili daire amirlerince de mahallelerdeki güvenlik, asayiş ve huzurun sağlanmasına ilişkin yapılan çalışmalar hakkında muhtarlarımıza bilgi paylaşımında bulunarak halkımıza daha iyi hizmet verebilmek, vatandaşın talep ve sorunlarını değerlendirilmesi amacıyla, zaman zaman muhtarlar ve idareciler ile bir araya geldiklerini belirterek: “Muhtar, mahallede önderlik yapan, iyi şeyler için halkın önünü açan kişidir Yani devletin temsilcisi ve aynı zamanda halkında temsilcisidir”

Kaymakam Zaman toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, sorunların çözümüne esas olmak üzere gerekli çalışmaların ivedi şekilde yürütüleceğini belirterek, her ay düzenli olarak ilgili daire amirlerinin de katılımlarıyla “Muhtarlar Toplantısı” yapılacağını ve bir sonraki toplantı konusunun “Eğitim” olduğunu sözlerine ekledi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, Köylerdeki ve ilçe merkezindeki asayiş durumları, hırsızlık konuları, dışarıdan gelen yabancılar hakkında muhtarları bilgilendirerek muhtarlara bu olaylarda üzerlerine düşen görevleri aktarıldılar.

Katılan tüm muhtarlara teşekkür ederken, taleplerinizi tek tek inceleyip çözüm bulma yoluna gideceğiz. Bizler ve çalışma arkadaşlarım ile birlikte çözüm bulmak tek hedefimiz. Her konuyu birlik beraberlik ile çözebiliriz. Bu konuda sizlere ve bizlere önemli görevler düşüyor dedi.

Programa İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Nüfus Müdürü Ergün Tamcı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Recep Tunç, daire amirleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI