Advert

YAKAKENT’TE ZAFER’İN 100. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıl dönümü Yakakent’te Coşkuyla Kutlandı.

YAKAKENT’TE ZAFER’İN 100. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen ve şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünü kutlama programı tüm yurtta olduğu gibi Yakakent’te de törenlerle ve coşkuyla kutlandı.

Yakakent Cumhuriyet Meydanıda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törende Yakakent Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Çelenklerin anıta sunulması. Akabinde sygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı J. Asb. Kd. Çvş. Ali Planlıoğlu yaparak şu ifadelere yer verdi: Bugün Millet olarak bütün Dünyada bir bağımsızlık örneği olmuş büyük bir zagerin 100. Yıl dönümünü kutlamanın sonsuz sevinci ve gururu içerisindeyiz.

Büyük önder Atatürk ve kahraman Türk ordusunun kazandığı Mehmetçiğin kanları ile yazılan bu büyük zafer, sonsuza kadar Türk milletinin övünç ve gurur kaynağı olacaktır. Bu zafer Türk milletinin hürriyet ve istiklal mücadelesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu zaferle başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı özgürlük ateşi yanlızca türklerin değil, dünyada ezilmiş bütün ulusların da hükkiyet meşalesi olmuştur.

Bizler atalarımısın kanları ile yoğrulmuş bu toprakları ulusça hak ve ödevlerimizin bilincinde olarak korumaya ve bağımsızlığımızdan ödün vermemeye kararlıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Kanları ve canlarını feda ederek bizlere bırakan, başta büyük önder Mustafa Kemal Atakürk ve onun silah arkadaşları ile ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarım dedi.

Program Yakakent’te çeşitli okullardan katılan öğrenciler tarafından şiirler  seslendirildi. Çelenk Koyma Programından sonra Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından cumhuriyet meydanında tebrikler kabul edildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI