Advert

“ALADOSK” 30 AĞUSTOS’U AĞRI DAĞI’NIN ZİRVESİNDE KUTLADI

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) koordinesinde bir araya gelen 100 kişilik dağcı grubu, Türkiye’nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'na zirve tırmanışı yaptılar

“ALADOSK” 30 AĞUSTOS’U AĞRI DAĞI’NIN ZİRVESİNDE KUTLADI

Ağrı Dağı eteklerinde zirve hazırlıklarını tamamlayan dağcı grubu, daha sonra 3 bin 200 metrede bulunan ilk kamp alanına ulaşmak için yürüyüşe başladılar. TDF Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar, yaptığı açıklamada, Ağrı Dağı’nın dünyanın her tarafından ilgi gördüğünü söyledi. "Toplam 100 dağcıyla Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaşmayı hedefliyoruz. 30 Ağustos’ta zirveye ulaşarak orada Türk bayrağını dalgalandırıp İstiklal Marşı’mızı okuyacağız. Ağrı Dağı, dağcılık anlamında her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Dağcılarımız ve sporcularımızın bu dağa ilgisi artarak devam ediyor." Dedi.

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı Kadir Demir: 5137 Metre. Anadolu Yarımadası ve Avrupa'nın en yüksek doruğu Ağrı Dağı'nda, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılına yakışır bir şekilde bayrağımızı gururla ve onurla dalgalandırdık. Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bir kez daha gururla ve onurla zirveye taşıdık Alaçam'ımızın adını. 4 gün 3 gece süren zorlu tırmanış ve mücadelenin sonunda, Kulüp Başkanı Kadir Demir, Kulüp Üyemiz Nihat Şen 5137 m. zirve yaparak, Meltem Tunçay ise 4200 m. de tırmanışını tamamlayarak Alaçam da bir ilke imza attılar. Nefesimiz her kesildiğinde bize nefes olan, varlıklarıyla gücümüze güç katan, koca yürekli Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ailesine ve tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.  Sizler olmasaydınız, bizler bu yola çıkıp başaramazdık ifadelerini kullandı. Bizlere her daim yardımcı olan ve gücümüze güç katan tüm dostlarımıza ve üyelerimize sonsuz teşekkürler ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI