Advert

SAMSUN’DA 2022 2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MASAYA YATIRILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi il genelindeki okullarda yürütülen hazırlıklar ile okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri ve okul servis araçlarının denetimine yönelik toplantı yapıldı.

SAMSUN’DA 2022 2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MASAYA YATIRILDI

Önümüzdeki hafta başlayacak olan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi ilimiz genelindeki okullarda yürütülen hazırlıklar ile okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri ve okul servis araçlarının denetimine yönelik olarak yürütülen çalışmaların görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlimizin eğitim ve öğretim noktasındaki başarı çıtasının yükseltilmesi, derslik sayısının artırılması ve okulların eksiklerinin giderilmesi ile Samsunumuzun eğitim ve öğretimde başarı seviyesinin daha da yükselmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam ettiklerini belirten Sayın Valimiz, başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığımız Teknofest Karadeniz’e ilimizden 35 bin projeyle katılım sağlanmasını ve 135 projenin de finale çıkmasını yürütülen çalışmaların güzel bir yansıması olarak gördüklerini ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza olan güvenin de bir kez daha tazelenmesine vesile olduğunu söyledi.

Samsun’un toplamda 60 bine yakın öğrenciye sahip iki adet üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarında eğitim-öğretim gören 270 bini aşkın öğrencisiyle bir öğrenci kenti olduğunu hatırlatarak, ilimiz genelinde 14 yeni okul inşaatının yanı sıra güçlendirme çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Vali Dağlı, yapımı tamamlanan ve devam eden eğitim yatırımlarıyla ilköğretim ve ortaöğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısının 20’nin altında olmasının sağlanmasının yanı sıra fiziksel şartların iyileştirilmesiyle öğrencilerimizin akademik, sosyal, sportif, sanatsal vb. alanlarda başarısının artmasına ve öğretmenlerin de daha verimli çalışmalarına katkı sağlanacağını söyledi.

Okul ve okul çevrelerinde güvenliği sağlayarak yavrularımızı her türlü olumsuzluktan korumak için gayret göstermeye devam edeceklerini belirten Sayın Valimiz, eğitim-öğretimin huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için ilgili tüm kurumların titizlikle yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda güvenlik tedbirlerinin daha da artırılacağını ve okul servisleri ile kantinlerin de daha sıkı denetleneceğini dile getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI