Advert

Havzalı Kadın Futbolcumuz Ecrin Milli Takımda

YAPBA Kadın Futbol Takımı’nda oynayan Havzalı Futbolcumuz Ecrin Elmas Kurum’un U-15 Kız Milli Takım aday kadrosuna çağrılmasıyla büyük gurur yaşıyor. Sırada Nehiz Sezer var.

Havzalı Kadın Futbolcumuz Ecrin Milli Takımda

YAPBA Kadın Futbol Takımı’nda oynayan Havzalı Futbolcumuz Ecrin Elmas Kurum’un U-15 Kız Milli Takım aday kadrosuna çağrılmasıyla büyük gurur yaşıyor. Sırada Nehiz Sezer var.

Türkiye U-15 Kız Milli Takımı’nın 20-23 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul’da yapacağı seçme kampı aday kadrosuna Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı(YABPA) Kadın Futbol takımından davet edilen Ecrin Elmas Kurum, Havza İlçesi’ne ve Samsun’a büyük gurur yaşattı.

BAŞKAN ÖZDEMİR: GURUR DUYDUK

Evrin Elmas’ı makamında ağırlayan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, genç sporcuya başarı diledi. Başkan Özdemir, “Kadın futbolunda son yıllarda yükselen bir trend var Milli Takım yetkililerimiz de Türkiye genelinde altyapı taraması yaparak genç kadro oluşturma sürecine girdi. Milli takımlar düzeyinde U15 altyapısı oyuncu seçme yetiştirme sürecinde de yeni yetenekler bu vesile ile tespit edilerek Milli takıma kazandırılıyor. Havza’dan daha önce bir çok erkek futbolcu kardeşimiz çıkmış, başarılı olmuşlardır. Şimdi ise Milli Takım‘a davet edilmiş bir de kız futbolcumuz oldu. Gurur duyduk” dedi.

AİLESİNDEN TAM DESTEK

Ecrin Elmas’ın babası Hamza Kurum ise, “Kızım Ecrin yürümeye başladığından bu güne futbol ile yatıp futbol ile kalkıyor. O futbola aşık bir kız çocuğu. Sokakta sürekli erkek arkadaşları ile sokak futbolu oynadı. Şimdi ise Samsun YABPA kadın futbol kulübünün futbolcusu. Haftanın 3 günü takım arkadaşı Nehir Sezer ile birlikte gidiş geliş yapıyorlar ama onlar hiç yorulmuyor. Ailesi olarak kızımız Ecrin’in sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

HAVZANIN KIZLARI FARK YARATTI

Samsun İlkadım Belediyesi YABPA Akademi Kulüp Başkanı Ali Akyüz ise yaptığı açıklamada, “Samsun’un tek kadın futbol takımı olan kulübümüz altyapısında Samsun ilçelerinden bir çok kızımız futbol oynamaktadır. Bunlardan ikisi de Nehir Sezer ve Ecrin Elmas Kurum. Havza ilçemizden takımımıza katılan Nehir yaklaşık 3 yıldır kulübümüz altyapısında oynamaktadır ve şimdi de onun Havza’dan birlikte geldiği yakın arkadaşı Ecrin de Milli Takım’a çağrılarak bizlere büyük gurur yaşattı” dedi.

SIRADA NEHİR VAR: İlkadım YAPBA’nın 2 kadın futbolcusu, takımlarının da yıldızı. Antrenman ve maçlara Havza’dan birlikte gelen 2 yakın arkadaşdan Ecrin, Milli Takım yolcusu. Bu sene yaşı küçük olduğu için çağrılmayan Nehir’in de gelecek yıl Milli Takım kadrosunda yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

ECRİN: KALICI OLMAK İSTİYORUM

Milli Takım’a çağrılan Ecrin ise, “Kulübümü, antrenörlerimi, takım arkadaşlarımı çok seviyorum. Antrenman günlerini heyecanla bekliyorum. Hedefim Milli Takım’da kalıcı olmak. Uzun yıllar futbol oynamak istiyorum. Benimle yakından olarak ilgilenen kulüp başkanım Ali Akyüz ve çok değerli antrenörüm Hikmet Aktaş’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI