Advert

KAYMAKAM KILIÇ, DİN GÖREVLİLERİ İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, 1 – 7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle düzenlenen istişare toplantısında, Yakakent’te görev yapan imam hatiplerle kahvaltıda bir araya geldi.

KAYMAKAM KILIÇ, DİN GÖREVLİLERİ İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

İMAM HATİPLERLE TAVSİYELERDE BULUNDU

Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Yakakent İlçe Müftüsü Muhammet Salman’ın da iştirak ettiği toplantıda 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayan Kaymakam Kılıç,  toplumun manevi yönden inşası için imamlara büyük görev düştüğünü vurguladı. Ayrıca imamlara köylerindeki camilere sahip çıkmaları, vatandaşlarla iç içe olmaları, topluma örnek olmaları, kendilerini her türlü alanda donanımlı hale getirmeleri konusunda talepte bulundu. 

Yakakent İlçe Müftüsü Muhammet Salman, “İlk insan ve ilk peygamber Hz. Adem’den bu yana camiler, aynı Allah’a inanan, aynı peygambere tabii olan, aynı kıbleye yönelen insanların bir araya geldiği, toplandığı, omuz omuza verdiği ulvi mekanlar olmuşlardır. Bizler de bugün bu camilerin hizmet erleri olan din görevlileri olarak günde 5 vakit vatandaşımıza din hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Cuma günleri vaazlarımızda, hutbelerimizde, sohbetlerimizde birlikten, beraberlikten, kardeşlikten, dayanışmadan, yardımlaşmadan, iyiliklerden, güzel hasletlerden bahsediyor; insanımızı, halkımızı bu güzel hasletlere çağırıyoruz. Ömrümüz yettiğince de İlçe Müftülüğü olarak tüm personelimizle bütün camilerimizden bahsettiğim bu güzellikleri aktarmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI