Advert

GÖKÇEAĞAÇ OYMAĞI HIDIR CAMİ İBADETE AÇILDI

Alaçam’a yaklaşık 36 kilometre uzaklıkta bulunan Gökçeağaç Oymağı Hıdır Camii dualarla ibadete açıldı.

GÖKÇEAĞAÇ OYMAĞI HIDIR CAMİ İBADETE AÇILDI

Gökçeağaç Oymağı Hıdır Camii İlçe Müftüsü Orhan Bal, Hayırseverler, Mahalle halkının katılımı ile yapımı tamamlanan Camii dualarla ibadete açıldı.

İlçe Müftüsü Orhan Bal, 200 kişinin aynı anda namaz kılabileceği kapasiteye sahip olan Gökçeağaç Oymağı Hıdır Camisinin çevre düzenleme çalışmalarının yapılmasıyla caminin daha güzel bir görünüme kavuşacağını kaydetti, “Böyle güzel bir camiyi inşa ederek Mahallemize kazandıran Gökçeağaç Oymağı halkına ve hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Cenabı Allah Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerimde ‘Allah'ın mescitlerini Allah'a ve ahiret gününe inananlar imar eder’ demektedir. Caminin köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen, katkıda bulanan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul eylesin” dedi.

Gökçeağaç Oymağı Muhtarı Ali Altaş; Almanya’dan gelerek Camii inşaatının yapımı üstlenen Ali Ertaş’a yapmış olduğu hayırlar neticesinde kendisine plaket takdim etti. Ali Ertaş, bizler gurbette olmamıza rağmen kalbimiz her zaman köyümüz için atmaktadır. Gurbetteki arkadaşlarımız adına bu plaketi alıp onlara hediye edeceğim diyerek herkes teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI