Advert

YAKAKENT’TE OKUL SAĞLIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sağlığı Bilgilendirme toplantısı Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sevil Dirlik Zaman, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımıyla Kozkö

YAKAKENT’TE OKUL SAĞLIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sağlığı Bilgilendirme toplantısı Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sevil Dirlik Zaman, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımıyla Kozköy Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda tüm okul ve kurum müdürlerine, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı İşbirliği Protokolü kapsamında şu ana kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgiler verildi.

Bu çalışma ile ilçemizde 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılacak olan çalışmalar değerlendirilmiştir.

Geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirdiği okullarımızda sağlıklı ve güvenli bir çevrede eğitim görebilmesi hepimizin öncelikli hedefidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI