Advert

SAĞLIKÇILARDAN MÜFTÜLÜK PERSONELİNE BİLGİLENDİRME

Alaçam Müftülüğü koordinesi ile bu yıl Umre ziyaretine gidecek olan vatandaşlara bilgi aktarma amacı ile Alaçam Devlet Hastanesi Doktoru Şerife Özata, Sağlık memuru Mustafa Karasu, ilçe müftülüğünü ziyaret ederek personeli bilgilendirme buroşürleri takdim

SAĞLIKÇILARDAN MÜFTÜLÜK PERSONELİNE BİLGİLENDİRME

Alaçam Müftülüğü koordinesi ile bu yıl Umre ziyaretine gidecek olan vatandaşlara bilgi aktarma amacı ile Alaçam Devlet Hastanesi Doktoru Şerife Özata, Sağlık memuru Mustafa Karasu, ilçe müftülüğünü ziyaret ederek personeli bilgilendirme buroşürleri takdim ettiler.

Bu yıl Umre ziyareti yapacak olan Umre Yolcuları için Müftülük personeline Temel Eğitim Sağlık Bilgileri konusunda seminer vermek üzere Dr. Şerife Özata, Sağlık memuru Mustafa Karasu, ilçe müftülüğünü ziyaret ettiler.

Müftülük personeline Viral Hepatitler ve KETEM kanser çalışmaları konusunda bilgiler verip toplumsal farkındalığı artırmak adına vaaz ve irşat programlarında kullanılmak amacıyla buröşür takdim ettiler.

VİRAL HEPATİTLERİN SEBEPLERİ

“Hepatit, en basit anlamıyla karaciğerin iltihabıdır. Tüberkülozdan sonra en sık ölüme yol açan enfeksiyon hastalığı olup pek çok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir” nedenleri konusunda şu bilgileri paylaştı:  “Viral hepatitlere başta Hepatit A, B, C, D ve E virüsleri olmak üzere farklı virüs tipleri neden olmaktadır. Hepatit B ve Hepatit C virüsleri uzun vadede kronik karaciğer hastalığı, siroz veya karaciğer kanserine yol açabildiği için ayrı bir öneme sahiptir.

Hepatit A; virüs ile kirlenmiş (kontamine) su ve besinlerle salgınlara yol açabilen, kötü hijyenik koşullarda kolaylıkla bulaşabilen bir hastalıktır. Çocukluk çağlarında hafif belirtilerle geçirilen Hepatit A enfeksiyonu, ileri yaşlarda daha ağır seyretmekte ve şiddetli karaciğer hastalığı ile ölümlere yol açabilmektedir denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI