Advert

YAKAKENT’TE 29 EKİM KUTLAMALARI

Yakakent’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlamaları kapsamında 28 Ekim 2022 Cuma günü saat 13.00 de Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

YAKAKENT’TE 29 EKİM KUTLAMALARI

28 Ekim 2022 Cuma günü saat 13.00 de düzenlenen Çelenk Sunma Törenine; Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Alper Aksu, İlçe Emniyet Amiri Murat Tan, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, askeri ve mülki erkân, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlamaları kapsamında Yakakent Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç yaptı.  Kılıç konuşmasında "Cumhuriyetimizin ilanının 99. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Yakakent’te çeşitli okullar tarafından yapılan gösteriler izleyiciler tarafından tam not aldı. Şiirler okundu, halat çekme yarışları, bilek güreşi, koşular yapıldı. Dereceye girin öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Cumhuriyet yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü kutlama programı kapsamında, İlçe Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, protokol üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve halkın katılımı ile Çok Programlı Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirildi. İlçemiz Cumhuriyet Meydanında başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Caddesi ve sahil bandı takip edilerek meydanda sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI