Advert

VALİ DAĞLI’NIN ALAÇAM ZİYARETİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, hükümet konağı önünde Kaymakam Fikret Zaman, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar ve daire amirleri tarafından karşılandı.

VALİ DAĞLI’NIN ALAÇAM ZİYARETİ

Yeni yapılan hükümet konağını gezen Vali Dağlı, Kaymakam Fikret Zaman’dan ilçedeki yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dağlı, Türkiye’nin mübadele temalı ilk müzesi olan Alaçam Mübadele Müzesi’ni ziyaretti. Müze yetkilisi sanat tarihçisi Hürkan Uyar müze hakkında bilgiler verdi, Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi nedeniyle Samsun'a yerleşen Mübadillerin günlük eşyalarının, belgelerin ve fotoğraflar gibi etnografik parçaların sergilendiği müze olduğunu anlattı.

Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kullanılmayan yurdunda ve Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca (YİKOP) yapımı devam etmekte olan tescilli tarihi binanın yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Buradan Geyikkoşan’da deniz kenarında “Orda bir köy var yakında” projesi çerçevesinde yapılan bungalov evleri gezdi. Buradan Alaçam Sınırlı Sorumlu Gökçeboğaz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanlığının işlettiği doğal pazarı gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

İncelemeler sonunda açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, “Yeni kaymakamlık binamızı gördük. İhtiyaca tam hitap eden güzel bir binamız oldu. Alaçam için önem taşıyan mübadele müzemizi gezdik. Çünkü buranın mübadelede önemli bir yeri var. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığımızın kullanılmayan yurdunu ne yapabiliriz diye orayı gezdik. Geyikkoşan bölgesinde belediyemiz ve kalkınma ajansımız imkanlarıyla yapılan bungalov evleri inceledik. 10 tane bungalov evimiz, ortak mekanlar, sosyal mekanlar, belediyemiz tarafından yapılmış olan kafeterya ile birlikte burası tam bir kombinasyon olmuş. Güzel bir mekan, bir taraftan çam ağaçlarımız bir tarafta yeşillik, bir taraftan masmavi Karadeniz. Burası çok cazip bir yer, bunu görüyoruz. Muhtemelen önümüzdeki sene çok daha kalabalık bir şekilde önemli bir müşteri kitlesinin olacağını düşünüyoruz. Çok talep olacağı şimdiden belli dinlendirici hoş bir yer. Bu manada burayı da görmüş olduk“ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI