Advert

ULAŞIMDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır yaşanan ulaşım problemlerini sona erdirecek Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ni halkın hizmetine sunmak için gün sayıyor.

ULAŞIMDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi’nde kent trafiğini yönetecek Alo 153 Merkezi’nin kurulum çalışmalarında sona yaklaşılırken, 14 ilçedeki minibüs esnafı ise merkeze yolcu taşımanın heyecanını yaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Geleceğin şehri Samsun’da bu iki projemizi çok yakında düzenleyeceğimiz törenle hizmete açacağız” dedi.

2019 seçim kampanyası sürecinde minibüs esnafı ile vatandaşlara verdiği tek araçla kent merkezine ulaşım kolaylığı sözünü tutan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nin yapımını tamamladı. Şehir merkezi ile ilçeler arasında yolcu taşıyan minibüsler ile vatandaşların yıllardır özlemle beklediği tek araçla merkeze ulaşım özlemini bitirecek yolcu transfer merkezi Atatürk Kültür Merkezi yanındaki alana konuşlandırıldı. Konforu ve özellikleriyle merkez, açılışa hazır hale getirildi.

DİGİTAL TEKNOLOJİDEN EN ETKİN ŞEKİLDE YARARLANIYORUZ

Yerel yönetime ve belediye hizmetlerine getirdiği kurumsal kaliteyle kentin alt ve üst yapı sorunlarını çözmeyi sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise iki önemli projeyi hayata geçirme arifesinde olduklarını söyledi. Başkan Demir, “Yaşam konforunu artıracak projelerimizde dijital bilgi ve iletişim teknolojilerinden en etkin şekilde yararlanıyoruz. Vatandaşlarımız ile sağlıklı iletişimimizi sağlayarak talep ve beklentileri karşılayan çözüm merkezini Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’ne dönüştürüyoruz” diyerek, “Personelimizin performansını da takip edeceğimiz bu merkezin diğer önemi, tüm kavşaklarda trafiği yönetecek yapay zeka sisteminin bulunmasıdır. Şu an sistemin testleri ile taşınma süreci sürüyor. Diğer önemli projemiz ise halkımıza ve minibüs esnaflarımıza sözünü vererek tek araçla yeniden merkeze ulaşmalarını sağlayacak Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’dir. Geleceğin şehri Samsun’da bu iki projemizi çok yakında düzenleyeceğimiz törenle hizmete açacağız” bilgisini verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI