Advert

“NİNEDEN/DEDEDEN TORUNA MEKTUP” YARIŞMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışması" ile ahlaki değerleri kuşaklara aktaracak.

“NİNEDEN/DEDEDEN TORUNA MEKTUP” YARIŞMASI

Kur'an kurslarında açılan İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursları Öğretim Programına kayıt yaptıran kadın kursiyerler ile camilerde açılan Kur'an Öğretimi Programına kayıt yaptıran erkek kursiyerlere yönelik düzenlenen yarışmada, ahlaki değerler gelecek kuşaklara aktarılacak.

Kursiyerlerden bu günkü ve gelecekte doğacak olan torunlarına güzel ahlakı tavsiye etmek için ahlak ile ilgili duygu, düşünce ve bilgilerini bir mektupla aktarmalarının istendiği yarışma sayesinde mektubu yazan büyüklerde ve mektubun yazıldığı gelecek nesilde farkındalık oluşturulacak.

Kur'an kurslarında kaydı bulunan vatandaşların torunlarına iyi bir insan olma yolculuğunda emanet etmek istedikleri ahlak konulu nasihatlerini aktarmalarının amaçlandığı yarışmaya 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında Kur'an kurslarında herhangi bir programda kaydı bulunan ve doğum tarihi 01.01.1977 ve öncesi olan tüm vatandaşlar başvuru yapabilecek.

Son başvuru tarihi 16 Aralık 2022 olan yarışmada birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.500 TL, üçüncüye ise 2.000 TL ödül verilecek. Yarışmaya katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız diyanet.gov.tr adresinden yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI