Advert

Alaçamda Fırın Ve Marketler Denetlendi

Alaçam Belediyesi Zabıta Ekipleri Tarafından Fırın ve Marketler Denetlendi.

Alaçamda Fırın Ve Marketler Denetlendi

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Hadi Uyar’ın talimatıyla marketlerde etiket, yerli malı logosu, son kullanma tarihi ve gramajları denetledi. Yapılan denetimlerin süreceğini belirten Başkan Uyar, vatandaşların farklı fiyat uygulaması veya gramaj açısından kuşkulandıkları durumları Zabıtaya bildirmesi çağrısında bulundu.

            Alaçam Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine "Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin" diye çağrı yapması üzerine Alaçam Belediyesi zabıta ekipleri marketlerdeki etiketleri, gramajları, kulanım tarihlerini inceleyip, usulsüz fiyat artışlarını ve rutin kontrolleri gerçekleştirdi.

           

Denetimlerin aralıksız süreceğini belirten Belediye Başkanı Hadi Uyar, vatandaşı duyarlı olmaya çağırarak gerekli durumlarda kendilerine ulaşılmasını istedi.

            Başkan Uyar, "Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları sonrasında daha geniş bir alanda Zabıta denetimine başladık. Marketler, bakkallar, kasaplar, manavlar için denetimler yapılacak. Fiyat kontrolü, yerli malı logolu ürün, gramaj ve etiket ile kasa arasında fark olup olmadığı dikkatlice takip edilecektir. Alaçam Belediyesi tarafından ilçe sınırlarında yer alan iş yerlerinde sürdürülen denetimler afaki fiyat artışları, gramajı düşük ürün satışı gibi konularda önleyici tedbirler alıp gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz.Vatandaşlarımızın duyarlılığına da ihtiyacımız var. Özellikle stok yapılması, fahiş fiyat uygulaması gibi konularda Zabıtaya başvurmalarını bekliyoruz. Elbirliğiyle varsa ilçemizde bu sorunları çözeceği,” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR