Advert

YAKAKENT NOTERLİĞİ AÇILDI

Adalet Bakanlığınca, ülke genelinde noter olmayan 45 il merkezine bağlı 78 ilçede noterlik kurulurken, Türkiye genelinde noterlik bulunmayan ilçe kalmadı.

YAKAKENT NOTERLİĞİ AÇILDI

Yakakent Cumhuriyet Meydanında bulunan YAKAKENT NOTERLİGİ İlçe Müftüsü Muhammet Salman’ın duaları ile hizmete açıldı. Yakakent Cumhuriyet Meydanında yapılan acılaşa Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Emniyet Amiri Murat Tan, İlçe Müftüsü Muhammet Salman, daire amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Açılışta bir konuşma yapan Yakakent Noteri Alper Şevket Atikalioğlu, Türkiye’nin her yerinde görev yaptım ama burası bambaşka benim buraya gelmemde en büyük payı olan Metin Çakır abime, Fatih Tok beye, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma Başkanıma, Siyasi Parti Başkanlarına ve emeği geçen her kese teşekkür ederim dedi.

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ilçede yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler aktararak ilçemize yeni hizmetler vermek üzere açılışını yapacağımız noterlik iş yerinin ilçemize, milletimize hayırlı uğurlu olması dileklerimle kurdaleyi kestiler.

Vatandaşların tüm hizmetlere kolay ve hızlıca ulaşması amacıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın imzasıyla noter bulunmayan 45 il merkezine bağlı 78 ilçede noterlik ihdas edildi. Yeni kurulan noterliklerle vatandaşlar başka bir ilçeye gitme zorunluluğu olmadan bulundukları ilçede, noterlik hizmetlerinden faydalanabilecek denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI