Advert

SAMSUN VALİSİ DOÇ. DR. ZÜLKİF DAĞLI’NIN '10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

SAMSUN VALİSİ DOÇ. DR. ZÜLKİF DAĞLI’NIN '10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu her türlü zor şart ve imkansızlığa rağmen, milletimizden aldığı güç ve destekle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Aziz Milletimizin, Atatürk’ün önderliğinde ortaya koyduğu ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Saygın bir lider ve komutan olarak, bu toprakların tüm renklerini müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başardıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938 tarihinde saat 9.05'te aramızdan ayrılışı, şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Ancak, kendisinin de "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." sözüyle ifade ettiği üzere, Cumhuriyetimiz Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI