Advert

MÜFTÜLÜKTE “ÇÖK KAPAN TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile İlçe Müftülüğü ve Fatih Hafızlık Yatılı Kur'an Kursunda Deprem Anı, “Çök Kapan Tutun” ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

MÜFTÜLÜKTE “ÇÖK KAPAN TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlçe Müftülüğü ve Fatih Hafızlık Yatılı Kur'an Kursunda Deprem Anı, “Çök Kapan Tutun” ve Tahliye Tatbikatı kapsamında AFAD "Afetlere dirençli toplum oluşturma" vizyonu çerçevesinde toplumun tüm kesimlerine yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda "2021 Afet Eğitim Yılı"nda gerçekleştirilen yüz yüze ve çevrimiçi afet farkındalığı eğitimleri 2022 Afet Tatbikat Yılı ile davranış değişikliğine dönüştürüldü.

Allah Vatanımızı Afetlerden Korusun, Deprem gerçeğini bilerek bilinçli bir şekilde hareket edilmesi gerekliğine değinen ilçe Müftü Vekili Hamza Yılmaz “1999 Düzce Depremini Allah bir daha yaşatmasın.   Allah, vatanımızı afetlerden korusun ama bu gerçeği bilerek hareket etmesi gereken bir topluluğuz. Öyle yapmak zorundayız. Bugünkü tatbikat inşallah akıllarda kalıcı olur. Herkesim için eğitici olduğunu düşünüyorum. Öncelikle binalarımızı sağlamlaştırmalı ve deprem anında yapılması gerekenleri bilerek bilinçli bir şekilde hareket etmeliyiz. Ben bilinçli bir toplum olmaya hepimizi davet ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI