Advert

“TÜRKİYE YÜZYILI’NA NEFES” FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Alaçam Orman Müdürlüğü tarafından ilçemiz Toplu Mahallesi Camii mevkiinde 11.11.2022 Cuma günü Saat: 11.11’de yüzlerce fidan toprak ile buluştu.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NA NEFES” FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Saygı Duruşu İstiklal Marşının okunması ile Alaçam Orman İşletme Müdürü Ali Hakan Çelik’in açılış konuşması yaptı. İlçe Kaymakamı Fikret Zaman’da günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. “Türkiye Yüzyılına Nefes” Temasıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle Kutlandı. Milli Ağaçlandırma Günü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan genelge ile 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren ülkemizde  'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanmaktadır.

“Türkiye Yüzyılı’na Nefes” Temasıyla ilçemiz Toplu Mahallesi Camii mevkiinde 11.11.2022 Cuma günü Saat: 11.11’de yüzlerce fidan toprak ile buluştu. Yapılan programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkan Vekili Nurittin Çelebi, Orman İşletme Müdürü Ali Hakan Çelik, Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan, Daire amir ve müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye, 2019’dan beri 11 Kasım’ı ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutluyor ve yüz binlerce fidan toprakla buluşturuluyor. Bu yıl, Tarım ve Orman Bakanlığı 11 Kasım’ı daha geniş katılımla tüm Türk dünyasına yayarken, tema olarak da “Türkiye Yüzyılı’na Nefes” belirlendi. Türkiye’nin 100’üncü yılını kutlamaya hazırlandığı 2023 yılı için hazırlık mahiyetindeki ağaçlandırma faaliyeti, “Türkiye Yüzyılı, tarım ve ormancılığın yüzyılı olacaktır” prensibi ile yapılıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde, 11 Kasım’da, saat 11.11’de 81 ilde vatandaşların katılımı ile yüzbinlerce fidan toprakla buluştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI