Advert

ALAÇAM'DA DEPREM ANI TATBİKATI YAPILDI

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Alaçam'da da, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü ve 1999 Düzce Depremi'nin yıl dönümü dolayısıyla "Deprem Anı Ülke Tatbikatı" gerçekleştirildi.

ALAÇAM'DA DEPREM ANI TATBİKATI YAPILDI

Vatandaşlar, uyarıyla kendilerini korumak için "Çök-kapan-tutun" hareketini ilçe emniyet müdürlüğünde uygulandı. Tatbikat öncesi ilçe kaymakamı Fikret Zaman tarafından katılımcılara "çök-kapan-tutun" uygulaması hakkında bilgi verildi. Kaymakam Zaman, İçişleri Bakanlığı tarafından 2022 yılının, "Türkiye Afet Tatbikat Yılı" ilan edildiğini dile getirerek, "Deprem ülkemizin bir gerçeği. İnsanların bilinçlendirilmesi ve bilgili olması için bu tür uygulamaların önem taşıdığını dile getirerek, afetler için tedbir alınması gerektiğini kaydetti. Bu bilinçle vatandaşlarımızın olası afetlere karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini dile getirdi."

Alaçam Emniyet Müdürlüğünde yapılan tatbikata Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, Kamu görevlileri, Polis, Jandarma ekipleri ve kolluk kuvvetleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI