Advert

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI

“Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Hiçbir Vatandaşımızın Mağduriyet Yaşamaması İçin Çalışmalar Devam Ediyor”

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI

İlimiz genelinde alınacak kış trafik tedbirleri, üniversitelerimizde alınan/alınacak güvenlik ve barınma tedbirleri, kırsal mahalle ziyaretleri ve Teknofest2023 başvurularının teşvik edilmesi başta olmak üzere çeşitli konuların görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kolluk birimleri ile ilgili kamu kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlimizde 01 Aralık-01 Nisan tarihleri arasında ticari amaçlı yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunduğunu belirterek, bu konudaki denetimlerin tavizsiz yürütüleceğini dile getiren Sayın Valimiz, ticari olmayan hususi araçların da kış lastiği kullanmalarının hayati önem arz ettiğini ve vatandaşlarımızın bu konuda göstereceği hassasiyetin can ve mal kaybını önleme noktasında oldukça önemli olacağını söyledi.

Havaların soğumasıyla birlikte yaşanması muhtemel olumsuzluklara dikkat çeken Sayın Valimiz, bu konuda bütün kaymakamlarımızın kendi ilçeleriyle ilgili çalışma yürüttüğünü belirterek, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlar nedeniyle hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek ve vatandaş-devlet bütünleşmesini daha da pekiştirmek amacıyla tüm kaymakamlarımızdan kırsal mahalle ziyaretlerine azami hassasiyet göstermelerini ve vatandaşlarımızın gelmesini beklemeden kendilerinin vatandaşlarımıza mahallinde ulaşmalarını isteyen Sayın Valimiz, vatandaşlarımız tarafından dile getirilen talep/şikâyetlerin de imkanlar dahilinde ivedilikle sonuçlandırılması gerektiğini söyledi.

Vali Dağlı ayrıca, tüm ilçelerimizde bulunan fakülte ve meslek yüksekokullar da dahil olmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesinde eğitim-öğretim gören hiçbir öğrencimizin başta barınma ve güvenlik olmak üzere hiçbir sorunla karşılaşmamaları için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Samsun’un ev sahipliğinde yaklaşık 900 bin kişinin katılımıyla dolu dolu geçirilen Teknofest Karadeniz’e ilimizden rekor sayıda yaklaşık 35 bin proje ile katılım gösterildiğini, 201 takımın finalist olduğunu ve 18 takımın da ödül aldığını hatırlatan Sayın Valimiz, gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği ve bu yıl İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek olan Teknofest2023’e başvuruların 30 Kasım’a uzatıldığını belirterek, bu yıl Samsun olarak hedeflediğimiz 40 bin projeye ulaşabilmek ve çok daha büyük başarılar elde edebilmek için gençlerimizin proje başvurularına yönlendirilmesi ve teşvik edilmesinin önem arz ettiğini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI