Advert

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ATIK YAĞ PROJESİ

Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları “DOĞAYA VEFA” projesi kapsamında vatandaşlardan toplanan atık bitkisel yağları projeye dönüştürerek Alaçam Kaymakamlığı önünde stant açarak bilgilendirme yaptıla

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ATIK YAĞ PROJESİ

Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları “DOĞAYA VEFA” projesi kapsamında vatandaşlardan toplanan atık bitkisel yağları projeye dönüştürerek Alaçam Kaymakamlığı önünde stant açarak bilgilendirme yaptılar.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, “DOĞAYA VEFA” standını inceleyerek yetkili öğrencilerden bilgiler aldı. Stant görevlisi öğrenci atık yağların geri dönüşüme kazandırmak, çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırak olduğunu atık yağlar ve diğer geri dönüşüm malzemeleri toplayarak stant ta sergilediklerini atık yağları geri dönüşüm firmalarına ulaştırmak, sanayi alanlarında hammadde kaynağı oluşturmak ve sıfır atık projesine destek vermek amacı ile böyle bir proje hazırladıklarını aktardı.

Kaymakam Zaman; Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından vatandaşlardan toplanan atık bitkisel yağlar, Proje kapsamında hem atık yağların geri dönüşümü sağlanıyor hem de öğrenciler geri dönüşüm konusunda bilinçlendiriliyor.

Sıfır atık projenizle; atık hiçbir mazlemenin doğaya ve çevreye bırakılmaması bilincini nesillere aşılıyorsunuz. Böylelikle hem israfı önlerken hem de doğal kaynakları tüketmemiş oluyoruz. Atıkları ekonomiye geri kazandırırken, onlardan farklı enerjiler üretmiş oluyoruz. Temiz bir çevrede yaşayacağımız içinde hayat kalitemiz yükseliyor. 1 litre atık yağ yaklaşık 1 milyon litre suyu kirletebiliyor. Bunun önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI