Advert

MÜFTÜLÜKTEN ÖĞRENCİLERE KONFERANS

Alaçam Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Osman Tural İmam Hatip Ortaokulu ve Gökçeboğaz Ortaokulunda bulunan 7. ve 8. Sınıflara yönelik ‘’İnsan Hakları bağlamında İslam-batı Mukayesesi’’ konulu konferans düzenlendi.

MÜFTÜLÜKTEN ÖĞRENCİLERE KONFERANS

Alaçam Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Alaçam Osman Tural İmam Hatip Ortaokulu ve Gökçeboğaz Ortaokulunda bulunan 7. ve 8. Sınıflara yönelik ‘’İnsan Hakları bağlamında İslam-batı Mukayesesi’’ konulu konferans İlçe Vaizi Dr. Ferhat Maden, Din Hizmetleri Uzmanı Cemil Demir ve Alaçam gençlik koordinatörü Adnan Kaya tarafından Osman Tural İmam Hatip Ortaokulu ve Gökçeboğaz Ortaokulu 7. ve 8. Sınıflara yönelik seminer verildi.

İlçe Vaizi Dr. Ferhat Maden, "Gençlerimize, hayatın anlamını ve insanlık değerlerini kavramada öncülük edilmesi elzemdir. İnsana verilen hak ve özgürlükleri Yüce Dinimiz 1439 yıl önce vermiştir. Zira dinimize göre insanlar doğuştan eşit haklara sahip olarak dünyaya gelirler, insanlar köleleştirilemezler, insanın onur ve şerefi korunmuştur, her insanın can, mal, din, nesil, akıl emniyeti vardır. İslam Dini Modern dünyanın yakın zamanlara kadar yok saydığı kadın haklarını çok önceden gündeme getirmiştir” dedi.

İlçe Vaizi Dr. Ferhat Maden'in sunumu ile gerçekleşen program, Alaçam gençlik koordinatörü Adnan Kaya’nın konu ile ilgili yaptığı bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri İlçe Vaizi Dr. Ferhat Maden, Din Hizmetleri Uzmanı Cemil Demir ve Alaçam gençlik koordinatörü Adnan Kaya tarafından takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI