Advert
Advert
Advert

KARAABA’LI ÖĞRENCİLER "MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI" İLE BULUŞTU

Samsun'da Jandarma Genel Komutanlığına ait mobil eğitim tırıyla Yakakent Karaaba Şehit Bayram Aksu İlk/Ortaokulu öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verildi.

KARAABA’LI ÖĞRENCİLER

Samsun İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan "Mobil Trafik Eğitim Tırı"nda jandarma ekipleri tarafından teorik eğitim verilen öğrencilere, "Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı"nda emniyet kemeri kullanımının önemi anlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Trafik Jandarması Timleri tarafından, trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığın artırılması amacıyla verilen ve iki gün süren eğitimlerden çok sayıda öğrenci ve vatandaş faydalandı.

Yakakent İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Karaaba Şehit Bayram Aksu İlk/Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler Jandarma Genel Komutanlığı tarafından görevlendirilen ve Samsun Cumhuriyet Meydanına yerleştirilen, “Mobil Trafik Eğitim Tırı“ ve “ Emniyet Kemeri Simülasyon Aracına” götürülerek, trafik güvenliği ve emniyet kemerinin önemi konularında teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Jandarma ekipleri öğrencilere, Jandarma Çocuk Dergisi ve Boyama Kitabı vatandaşlara ise el broşürü ve çeşitli materyaller dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU