Advert

ALAÇAM’DA "CAMİ-GENÇLİK BULUŞMASI"

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi kapsamında Alaçam İlçe Müftülüğü, gençlere yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

ALAÇAM’DA

"Gençliğe Değer" projesi kapsamında Çarşı Camii’nde gençlerle "Cami-Gençlik Buluşması" programı düzenlendi.

Alaçam Müftü vekili, Yakakent Müftüsü Muhammet Salman, Kur'an-ı Kerim'de bir grup gence hasredilen bir sure var. Bu surede fitne ortamındaki gençlerin dönemin fitnelerinden kurtulmak için sığındıkları mağarayı ve Rablerine olan yakarışlarını anlatır. Bizlerde siz genç kardeşlerimizle şu anda dönemin fitnelerinden sığınıla bilecek en güzel mekanda, ashab-ı kehf’in mağarası gibi bir mekanda, beytullah olan mescidde bulunuyoruz. Bizlerde şu dönemin fitnelerinden kurtulmak için dua edeceğiz. Ama bunun için sağlam bir iman ve salih bir eylem, hareket, yöneliş ve arayış gerekir. İbadet, ihlas ve samimiyet gerekir. Rabbim şu kutlu gecenin feyzinden istifade edip, ihlas şuur ve kamil bir iman nasib etsin hepimize. İlminiz ameliniz mübarek olsun. Ashab-ı kehfi fitneden uzak, güzel bir zamana uyandırdığı gibi bizleri de fitneden, şerlerden mahfuz ve emin eylesin. Güzel zamanlara erdirsin. Bizim de gönlümüzü, dilimizi, nefsimizi şerlere ve fitnelere karşı uyutsun. Gününüz ömrünüz mübarek olsun. Yüce Allahtan dileğim; size, eşinize ve çocuklarınıza sağlıklı, mutlu, huzurlu ve hayırlı ömürler versin” dedi. 

Program, Yatsı namazı öncesi imam hatip Osman Tuzcu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Camiyi dolduran gençlere Alaçam Müftü vekili Yakakent Müftüsü Muhammet Salman genç sahabelerden örnekler sundu. Din Hizmetleri Uzmanı Cemil Demir'in sunumunun ardından yatsı namazı eda edildi.

Yatsı namazını kıldıran Alaçam Müftü vekili Yakakent Müftüsü Muhammet Salman, yoğun katılımlarından dolayı gençlere, programı tertip eden manevi danışmanlar Yasin Karataş ile Çetin Yeşilyurt’a ve emeği geçenlere teşekkür etti, yaptığı dualarının ardından program tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI