Advert

KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME TOPLANTISI YAPILDI

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları tanıtım toplantısı İlçemiz Ziraat Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya Samsun İl Tarım Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürü Orhan Şanlı, İlçe Tarım Orman Müdürü Şenol Özcan, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

 Yapılan toplantıda Samsun İl Tarım Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürü Orhan ŞANLI yaptığı sunum ile çiftçileri bilgilendiridi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Ulusal Tarım Stratejisi Kırsal Kalkınma Planı çerçevesinde; doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı uygulamaya konulmuştur.

09 Aralık 2022 tarihinde başvurular başlamış olup başvurular Tarım Orman Bakanlığı İnternet sitesi üzerinden yapılacak olup. Destekleme ile ilgili bilgilere Bakanlığın internet sitesinden veya İlçe Tarım Orman Müdürlüğünden çiftçilerimiz ulaşabilirler Program kapsamında % 50 Hibeli Tarıma dayalı sanayi tesislerine proje karşılığında 50 bin TL ile 7 Milyon TL arası, Tarım Makinaları alacak üreticilerimize 5 bin TL ile 500 bin TL arası hibe desteği uygulaması gerçekleştirilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI