Advert

AGD’DEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Temsilciliği tarafından 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 11:00’ da Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde Siyer-i Nebi yarışması sınavı yapıldı.

AGD’DEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Temsilciliği Siyer-i Nebi Yarışması sonrası açıklamada bulunan İlçe Başkanı İsmail Şahin “Anadolu Gençlik Derneğimizin Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışmamızın sınavını 17 Aralık 2022 Cumartesi günü gerçekleştirdik. Türkiye genelinde 150 bin, Samsun genelinde 5400 ilçemizde ise 150 Lise gencimiz 2 ay önce başlamış oldukları Efendimizin hayatını konu alan lise düzeyinde “Ahmet Cevdet Paşa'nın Hz. Muhammed (SAS)” kitabından sınav oldular. Amacımız milli ve manevi değerlerine bağlı hayatının merkezine Kur’an-ı Kerim ve Efendimizi koyan gençler yetiştirmektir. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetle gençlerimizi Sevgili Peygamberimizin hayat prensipleriyle tanıştırabilmişsek ne mutlu bizlere diyoruz.‘’ dedi.

Bu faaliyetlerimizde bizlerin her daim yanımızda olan, maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen tüm hayır sahibi kardeşlerimize sonsuz teşekkür ederiz dedi.

Sınav sonrası okul bahçesinde sınava giren öğrencilere keşkek, tatlı ve ayran ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI