Advert

MUHTARLARA “AİLE OKULU EĞİTİMİ KURSU” AÇILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ve Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Muhtarlara yönelik “Aile Okulu Eğitimi Kursu” açılacağı duyurusunda bulundu.

MUHTARLARA “AİLE OKULU EĞİTİMİ KURSU” AÇILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Muhtarlara yönelik “Aile Okulu Eğitimi Kursu” açılacaktır, Kurslarımız çocukların eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önemli. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Aile Okulu Projesi başlatıldı.

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri: “Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklarının eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önem kazanmıştır. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle Bakanlığımız tarafından Muhtarlara yönelik Aile Okulu Projesi başlatılmıştır. Bu kapsamda geliştirilen Muhtarlara yönelik Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kurs Programı ile çocukların ve gençlerin ruhen ve bedenen daha sağlıklı olabilmeleri için; sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran zorbalığı ile baş etme yolları, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ve ahlaki gelişim konularında bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu maksatla Kurumumuzca Muhtarlara yönelik Aile Okulu Eğitimi Kursu açılacaktır. Başvurularınızı bekliyoruz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI